Tragiczna śmierć kongijskiego piłkarza. Zginął podczas spływu kajakowego

Piłka nożna
Tragiczna śmierć kongijskiego piłkarza. Zginął podczas spływu kajakowego
fot. lefigaro.fr

Przedsezonowy obóz francuskiego zespołu Olympique Ales zakończył się tragicznie dla Kongijczyka Destina Onka Malongi. Były reprezentant kraju utonął podczas zorganizowanego przez klub spływu kajakowego. Miał 28 lat.

Onka Malonga tylko raz wystąpił w dorosłej reprezentacji Kongo w 2009 roku. Więcej występów zaliczył w młodzieżowych drużynach swojego kraju, a w 2007 roku pojechał z kadrą do lat 20 na pamiętne także dla Polaków mistrzostwa świata, gdzie jego zespół odpadł w 1/8 finału. Od 2011 roku grał we francuskich klubach.

To właśnie z jednym z nich - Olympique Ales wyjechał na obóz przygotowawczy do kolejnego sezonu piątej klasy rozgrywkowej. W celu wzmocnienia więzi w zespole sztab szkoleniowy zorganizował w okolicy miasta Vallon-Pont d'Arc spływ kajakowy, w którym udział wzięło około 20 osób, w tym Onka Malonga.

Według jednego ze świadków, podczas jednej z przerw, zawodnicy skakali z położonego około 8 metrów wyżej urwiska do rzeki. Był wśród nich także Kongijczyk, który podczas swojego skoku wykonał salto i wpadł do wody. Dopiero po chwili jego koledzy zorientowali się, że Onka Malonga długo nie wypływa i wezwali pomoc. Na miejsce błyskawicznie dotarli strażacy, ale po godzinie wyłowili z rzeki ciało martwego piłkarza.

Obecnie ustalane są oficjalne przyczyny wypadku. Zawodnicy klubu Olympique Ales znajdują się pod opieką psychologa.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze