Niespodziewana dymisja trenera Villarreal

Piłka nożna
Niespodziewana dymisja trenera Villarreal
fot.PAP/EPA

Niedługo przed pierwszymi meczami sezonu 2016/17 hiszpańskiej ekstraklasy z posadą trenera Villarreal pożegnał się Marcelino. Nie są znane oficjalne powody jego rezygnacji, ale media donoszą, że szkoleniowiec jest skonfliktowany z wieloma piłkarzami.

Marcelino pracował w zespole "Żółtej Łodzi Podwodnej" od 2013 roku, a w minionym sezonie zajął z klubem czwarte miejsce w hiszpańskiej ekstraklasie, dające prawo startu w decydującej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Trafił w niej na AS Monaco, którego piłkarzem od miesiąca jest Kamil Glik. Spotkania odbędą się 17 i 23 sierpnia.

 

Na razie nie wiadomo, kto będzie następcą Marcelino, ale spekuluje się, że Villarreal stara się o powrót na ławkę trenerską Manuela Pellegriniego. Chilijczyk prowadził już tę drużynę w latach 2004-2009 i w tym czasie doprowadził ją do półfinału Champions League oraz do tytułu wicemistrza Hiszpanii - to największe osiągnięcia w historii klubu. Pellegrini ostatnio pracował w Manchesterze City, gdzie tego lata zastąpił go Josep Guardiola.

 

W ekstraklasie Villarreal pierwszy mecz rozegra 20 sierpnia na wyjeździe z Granadą.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie