LCS EU Playoffs: Kibicuj Polakom w meczu H2k vs. Fnatic!

E-sport
LCS EU Playoffs: Kibicuj Polakom w meczu H2k vs. Fnatic!
lolesports

Przed nami kolejne spotkanie fazy playoff europejskich rozgrywek League Championship Series. Już dziś, na placu boju zameldują się zawodnicy H2k Gaming i Fnatic, w których szeregach występuje trzech naszych rodaków. Spotkanie możecie śledzić na żywo w serwisie Twitch.tv dzięki ekipie Frenzy.

Wczorajsze, sensacyjne zwycięstwo graczy Unicorns of Love nad zawodnikami Giants spowodowało, że to właśnie ekipa UoL spotka się w półfinale LCS EU z graczami G2 Esports. Dziś, swoich rywali w kolejnej fazie rozgrywek poznają zawodnicy SPLYCE, którzy z pewnością będą śledzić pojedynek między H2k Gaming a Fnatic.

 

Spotkanie ekipy Jankosa i Vandera z drużyną Kikisa, rozpocznie się już dziś o godzinie 17:00. Zobaczcie, co o nadchodzącym starciu między H2k a Fnatic sądzą Wojciech "Tabasko" Kruza oraz Fryderyk "Veggie" Kozioł.

 

To spotkanie będzie bardzo dobre - mamy patch 6.15 czyli nie przewidujemy żadnych swapów. Najważniejsze będą indywidualne umiejętności zawodników. Lekką przewagę, posiadają zawodnicy H2k, którzy mają Jankosa - znanego ze świetnej gry w early game - oraz Forgivena z Vanderem, którzy są uważani za jeden z najlepszych bot lane w EU razem ze Zvenem i Mithym. Fnatic ma przewagę na topie w postaci Kikisa, lecz w tym patchu wiele zależy od dolnej alei. Sądzę, że w tym spotkaniu możemy liczyć nawet na pięć gier – oczywiście z korzystnym wynikiem dla Fnatic. – powiedział Wojciech „Tabasko” Kruza, były zawodnik Illuminar Honor Gaming.

 

Najważniejszy pojedynek dla fanów LoL'a z Polski. Niestety nie przewiduję aby był bardzo emocjonujący. Fnatic jest w rozsypce - nie tylko zmiany zaplecza (Deilor i jego pomocnik odchodzą) ale też słabiutki ostatni tydzień oraz wielkie zdziwienie w ich wykonaniu. Najważniejsza część FNC która zdobyła top4 na ostatnich mistrzostwach świata w postaci Febiven, Yellowstar i Rekkles gra ostatnio bardzo pasywnie. Widać, że dalej są to gracze którzy mechanicznie są jednymi z lepszych w Europie, ale boją się o cokolwiek zawalczyć nawet w przypadku braku zamiany linii! Kikis od czasu dołączenia do drużyny wygląda dobrze, ale też nie wybija się ponad przeciętność całej drużyny. Może ostatnią nadzieją jest lekki powrót do formy Spirit'a... Dla H2K wygląda to bardzo dobrze! Mają Forg1ven'a w drużynie na playoffach i tak jak przewidywałem ta jedna zmiana uwolniła cały skład. Ryu może wreszcie w miarę często schodzić z środkowej alei, Jankos zdobywa sporo przestrzeni w jungli przeciwnika, a Vander wraz z nim. Do tego Odoamne wystarczy, że zagra tak jak podczas całego sezonu i nagle mamy H2K, które może powalczyć o jedno z miejsc wyjazdowych na tegoroczne mistrzostwa świata. H2K zagrało naprawdę nieźle ostatni tydzień (wygrali łatwo z FNC), a teraz mając więcej czasu na treningi z Grekiem mogą pokazać jeszcze więcej. Obstawiam zwycięstwo ekipy H2K wynikiem 3-0. – powiedział Fryderyk „Veggie” Kozioł, były trener Team ROCCAT i Illuminar Honor Gaming.

 

Fanów League of Legends zapraszamy do wspólnego śledzenia rozgrywek LCS Europe Summer Playoffs - dzisiejsze spotkanie będziecie mogli śledzić online na kanale Frenzy w serwisie Twitch.tv. Transmisja rozpocznie się już o 17:00, a spotkania komentować będzie duet – Filip „Testree” Mątowski oraz Fryderyk „Veggie” Kozioł.

 

****UPDATE****

 

Ze względu na problemy techniczne, organizator rozgrywek League Championship Series, zdecydował się na rozegranie spotkania w późniejszym terminie - 16 sierpnia (wtorek).

Marcin Kilar

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze