Polacy w ostatniej kolejce fazy grupowej zmierzą się w poniedziałkowe popołudnie ze Słowenią. Do tej pory biało-czerwoni zapisali na swoim koncie cztery punkty za zwycięstwa z Egiptem 34:27 i ze Szwecją 25:24. Jak na razie daje im to czwarte miejsce w grupie B. Tuż za plecami Polaków czai się jednak reprezentacja Egiptu, która zdobyła do tej pory trzy punkty.

Jeśli Egipcjanie wygrają w ostatniej kolejce z Niemcami, a polscy szczypiorniści przegrają ze Słowenią, to spełni się czarny scenariusz, przy którym pożegnamy się z igrzyskami. Będziemy mieli cztery punkty, przy pięciu "oczkach" zawodników z północnej Afryki.

Ewentualny remis Egipcjan z mistrzami Europy przy jednoczesnej porażce Polaków, da już jednak awans biało-czerwonym. Zarówno nasi gladiatorzy, jak i reprezentanci Egiptu będą mieli wtedy na koncie po cztery punkty, ale to biało-czerwoni byli lepsi w bezpośrednim starciu, które decyduje w wypadku identycznego dorobku punktowego.

Remis w meczu Polaków ze Słowenią, niezależnie od innych wyników w "polskiej" grupie, da naszym piłkarzom ręcznym czwarte miejsce, co w ćwierćfinale skojarzy nas z najlepszą drużyną grupy A. Z kolei jeśli pokonamy Słowenię, to na pewno wyprzedzimy reprezentację z Bałkanów w tabeli. Biało-czerwoni mogą zająć nawet drugie miejsce w grupie B.

 

Terminarz ostatniej kolejki (15.08):

 

14:30 Polska - Słowenia

16:30 Niemcy - Egipt

21:40 Brazylia - Szwecja

Tabela grupy B przed ostatnią kolejką spotkań: