Rio 2016: Dwa złote medale Camprianiego

Inne
Rio 2016: Dwa złote medale Camprianiego
fot. PAP

Włoch Niccolo Campriani zdobył w zakończonych w niedzielę konkurencjach strzeleckich igrzysk XXXI olimpiady w Rio de Janeiro dwa złote medale. Triumfował w karabinie pneumatycznym na 10 metrów oraz w karabinie dowolnym na 50 m z trzech postaw.

Campriani poprawił wynik z Londynu, gdzie na 50 m zdobył złoty, a na 10 m srebrny krążek, przegrywając z Rumunem Alinem Gheorghe Moldoveanu.

 

Podobnie jak Włoch, po dwa medale na olimpijskiej strzelnicy w Rio de Janeiro wywalczyły: Greczynka Anna Korakaki (złoto w pistolecie sportowym na 25 m oraz brąz w pistolecie pneumatycznym na 10 m) oraz Chinka Li Du (srebro w karabinie pneumatycznym na 10 m oraz brąz w karabinie sportowym na 50 m), a także Wietnamczyk Xuan Vinh Hoang (złoto w pistolecie pneumatycznym na 10 m oraz srebro w pistolecie dowolnym na 50 m).

 

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej przypadło Włochom 4-3-0 przed Niemcami 3-2-1 i Chinami 1-1-3. Na podium stanęli sportowcy z 19 ekip.

 

Biało-czerwoni nie zdobyli w Brazylii ani jednego medalu. Przed czterema laty, srebrny przypadł w karabinie pneumatycznym na 10 m Sylwii Bogackiej.

KS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze