„Myślę, że większe emocje będą na losowaniu niż w trakcie ostatniego meczu grupowego. Ćwierćfinał to będzie ciężkie spotkanie, ale o tym wiedzieliśmy od początku. Oczywiście teoretycznie najlepiej zagrać z Kanadą, ale to tylko teoria i nie można mówić, że będzie wtedy łatwo” – zaznaczył francuski szkoleniowiec.

 

Polacy zajęli w tabeli grupy B drugie miejsce, za Argentyną. To oznacza, że rywala w ćwierćfinale wyłoni losowanie, które odbędzie się bezpośrednio po ostatnim poniedziałkowym spotkaniu Brazylia – Francja.

 

„Świetnie byłoby zagrać z Brazylią, ale może trochę później, może w półfinale lub finale. Atmosfera będzie na pewno rewelacyjna” – przyznał Antiga.

 

Już teraz wiadomo, że o strefę medalową Polacy na pewno nie zmierzą się z Włochami, którzy wygrali grupę A i o półfinał zagrają z Iranem.

 

„Włosi grali bardzo dobrze, ale wydaje mi się, że już na sto procent. Więcej już trudno będzie z nich wykrzesać, a Francja i Brazylia mogą grać jeszcze lepiej” – ocenił trener i zaznaczył, że bez względu na późną porę zostaje w hali i będzie czekał na losowanie.

 

Biało-czerwoni w poprzednich trzech edycjach igrzysk odpadali w ćwierćfinale.

 

„To znaczy, że na pewno nie będzie gorzej, a to już jest pozytywne. Jesteśmy tutaj, by zdobyć medal. Wiadomo, że będzie ciężko. Od początku to wiemy, więc wszystko jest bez zmian, nawet jeśli będzie to spotkanie z Kanadą, to nie będzie to łatwe. Dla nich to będzie mecz życia, a już w Tokio pokazali, że trudno się z nimi wygrywa. Najważniejsze, że my prezentujemy się bardzo dobrze i wszyscy są gotowi – to było widać w spotkaniu z Kubą” – powiedział szkoleniowiec.

 

Jak ocenił, Polacy jeszcze na sto procent nie grają.

 

„Ogólnie jako drużyna prezentujemy się bardzo dobrze, ale jeszcze nie osiągnęliśmy maksimum. Mam pewność, że moi siatkarze są w stanie wygrać ćwierćfinał. Poświęciliśmy Ligę Światową, by być teraz w formie i widzę, że się udało” - dodał.

 

Zapytany o najgorszego rywala, na którego biało-czerwoni mogliby trafić w walce o półfinał, nieśmiało wspomniał o USA.

 

„Możemy wygrać z każdy zespołem, ale ze Stanami Zjednoczonymi nie mamy zbyt dobrych statystyk” – przypomniał.

 

Ćwierćfinał zaplanowany jest na środę. W fazie grupowej Polacy wygrali z Egipcjanami, Argentyńczykami i Kubańczykami po 3:0, Irańczykami 3:2 i ulegli mistrzom olimpijskim Rosjanom 2:3.