Kliszina uzyskała ósmy wynik eliminacji - 6,64. Najlepsza była Serbka Ivana Spanovic - 6,87. Drugie miejsce zajęła Niemka Malaika Mihambo - 6,82, a trzecie Amerykanka Brittney Reese - 6,78. Polki nie startowały.

 

Rosyjskich lekkoatletów nie ma na igrzyskach w Rio. Cała reprezentacja "Sbornej" została wykluczona z olimpijskiej rywalizacji lekkoatletów w związku z wykryciem w Rosji zorganizowanego systemu dopingowego, w który zaangażowane były m.in. ministerstwo sportu i służby specjalne.

 

Kliszina w drodze wyjątku otrzymała zgodę na start pod flagą olimpijską, ponieważ udowodniła, że w ostatnich latach mieszkała w USA i przechodziła testy dopingowe poza granicami Rosji.

 

W sobotę, na trzy dni przed rozpoczęciem zawodów w tej konkurencji, była informacja, że 25-letnia zawodniczka została wykluczona w związku z pojawieniem się "nowych okoliczności". Nieoficjalnie wiadomo, że chodziło o kolejne ustalenia kanadyjskiego prawnika Richarda McLarena, autora raportu opisującego procederu dopingowego w Rosji.

 

Kliszina zaskarżyła tę decyzję do CAS, a to gremium zezwoliło jej na występ w igrzyskach.