Rosyjska sztafeta kobiet 4x100 m pozbawiona złota z Pekinu!

Inne
Rosyjska sztafeta kobiet 4x100 m pozbawiona złota z Pekinu!
fot. PAP

Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował we wtorek o odebraniu złotego medalu olimpijskiego igrzysk w Pekinie rosyjskiej sztafecie kobiet 4x100 m. Decyzja ta jest związana z pozytywnym wynikiem testu antydopingowego Julii Czermoszańskiej.

Ponowna analiza próbki pobranej od Rosjanki w stolicy Chin w 2008 roku wykazała obecność w jej organizmie niedozwolonych substancji - turinabolu oraz stanozololu - napisano w oświadczeniu MKOl. Anulowano również wynik zawodniczki uzyskany na 200 m.

 

W finale 4x100 m, obok Czermoszańskiej, pobiegły również Aleksandra Fiedoriwa, Julia Guszina i Jewgienija Polakowa. Drugie miejsce zajęły Belgijki, trzecie Nigeryjki, a czwarte Brazylijki. Polska sztafeta została zdyskwalifikowana za przekroczenie strefy zmian.

 

Wcześniej MKOl poinformował, że w wyniku ponownych analiz próbek pobranych od sportowców w Pekinie w 2008 roku i cztery lata później w Londynie wykryto 98 przypadków niedozwolonego wspomagania - 60 w stolicy Chin i 38 nad Tamizą. Dotychczas przebadano 1243 próbki.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie