Kurek lepszy od Andersona! 7:1 dla Polaka w pojedynku gwiazd

Inne
Kurek lepszy od Andersona! 7:1 dla Polaka w pojedynku gwiazd
fot. PAP

Reprezentacja Polski już w środę rozegra ćwierćfinałowy mecz z zespołem Stanów Zjednoczonych. Dla zawodników Stephane'a Antigi starcia z Amerykanami nigdy nie należą do łatwych, jednak w zestawieniu dwóch największych gwiazd obu zespołów korzyść mamy po swojej stronie. Bartosz Kurek rozgrywa lepszy turniej od Matta Andersona!

Jak w większości sportów zespołowych - w siatkówce jeden zawodnik nie jest w stanie przesądzić o wyniku danego spotkania. Każda reprezentacja powinna mieć jednak swoją gwiazdę, do której może posłać piłkę w trudnej chwili. Takie postaci mają naturalnie zespoły Polski i Stanów Zjednoczonych, które w środę spotkają się w ramach ćwierćfinału turnieju olimpijskiego.

Największa odpowiedzialność spoczywać będzie na barkach atakujących: Bartosz Kurek jest najlepiej punktującym zawodnikiem turnieju (89), zaś kroku próbuje dotrzymać mu Matthew Anderson (71) przez wiele lat uznawany za jednego z najlepszych atakujących świata. W dotychczasowych pięciu meczach jednak dużo lepiej wygląda Polak, który w zestawieniu ze statystykami Amerykanina wypada dużo lepiej.

Bartosz Kurek vs. Matthew Anderson
78 Punkty po ataku 63
7 Punkty po bloku 5
4 Punkty bezpośrednio z serwisu 3
0,21 Asów na set 0,17
89 Razem punktów 71
50,39% Skuteczność 31,78%
7 Obrony 16
16 Przyjęcia 16
14 Błędy niewymuszone 22

Czy liczby i okazałe... 7:1 dla Polaka zostaną przełożone na parkiet i to Bartosz Kurek będzie wiodącą postacią biało-czerwonych w spotkaniu z Jankesami?

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie