Liga Europy: Trafienia Jędrzejczyka i Teodorczyka! Polacy przyczynili się do pogromów

FK Krasnodar z Arturem Jędrzejczykiem w składzie rozbił w 4. rundzie eliminacji Ligi Europejskiej Partizani Tirana aż 4:0. Polski obrońca tuż przed przerwą wpisał się na listę strzelców. W ślady reprezentanta Polski poszedł Łukasz Teodorczyk, który walnie przyczynił się do zwycięstwa Anderlechtu Bruksela nad Slavią Praga. W stolicy Czech klub polskiego napastnika zwyciężył 3:0.

Zespół Jędrzejczyka nie pozostawił Albańczykom żadnych złudzeń w rywalizacji na Kuban Stadium w Krasnodarze. Wynik w 18. minucie meczu otworzył Joaozinho. Brazylijski pomocnik pokonał bramkarza gości strzałem z rzutu karnego. Niespełna dziesięć minut później rezultat na 2:0 podwyższył król strzelców ligi rosyjskiej - Fiodor Smołow. Jednak ostatnie słowo w pierwszej części gry należało do Artura Jędrzejczyka, który przypieczętował dobrą postawę gospodarzy golem na 3:0. Wynik meczu ustalił trafieniem samobójczym w 73. minucie Gezim Krasniqi. Jędrzejczyk rozegrał całe spotkanie oraz został ukarany żółtą kartką.

Anderlecht dopiero po przerwie zdołał udokumentować swoją przewagę w Pradze na Eden Arena nad miejscową Slavią. Czechów napoczął w 49. minucie Idrissa Sylla, któremu asystował Alexandru Chipciu. Rumuński pomocnik zaliczył również asystę przy golu Łukasza Teodorczyka. Polak wpisał się na listę strzelców po godzinie gry. Okazałe zwycięstwo Belgom zapewnił Sofiane Hanni.

Osmanlispor w kadrze, którego zabrakło Łukasza Szukały pokonał na wyjeździe Midtjylland. Minimalne, ale jakże cenne zwycięstwo Turkom zapewnił w 20. minucie Patrick Banggaard, który skierował piłkę do własnej bramki. Azerska Gabala na własnym terenie pokonała 3:1 NK Maribor. Spotkanie na ławce w barwach wygranej drużyny przesiedział polski bramkarz Dawid Pietrzkiewicz.

Brondby Kopenhaga z Kamilem Wilczkiem w składzie uległo aż 0:3 Panathinaikosowi Ateny. Duńczycy kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla obrońcy Svenna Crone oraz bramkarza Frederika Ronnowa. Dwa trafienia dla greckiej drużyny zanotował Marcus Berg. Oprócz szwedzkiego snajpera na listę strzelców wpisał się także były wieloletni zawodnik Lazio Rzym - Cristian Ledesma. Niespełna 34-letni pomocnik skutecznie wykonał rzut karny. Wilczek opuścił murawę w 72. minucie przy stanie 0:2.

Pogromcy Zagłębia Lubin - Sonderjyske bezbramkowo zremisowało przed własną publicznością ze Spartą Praga. Z kolei IFK Göteborg, który gładko rozprawił się z Piastem Gliwice pokonał u siebie azerski Qarabag Agdam 1:0. Zgodnie z planem zwycięstwa odnieśli m.in. Fenerbahce Stambul nad szwajcarskim Grasshoppers 3:0 oraz Szachtar Donieck nad Basaksehirem 2:1.

W pozostałych spotkaniach doszło do kilku niespodzianek. FC Astana pokonała 2:0 BATE Borysów. Z kolei AEK Larnaka uległa czeskiemu Libercowi 0:1. West Ham United zaledwie zremisował na wyjeździe z rumuńską Astrą 1:1.