Rio 2016: Uroczyste powitanie mistrza

Pierwszy singapurski mistrz olimpijski - pływak Joseph Schooling został w czwartek uroczyście powitany w ojczyźnie. Na igrzyskach w Rio de Janeiro triumfował na dystansie 100 m stylem motylkowym.

21-letni Schooling po wyjściu z samolotu wsiadł w autobus z odkrytym dachem i udał się na czterogodzinny objazd wokół wyspy. Na trasie przejazdu zebrały się tysiące Singapurczyków. Parada zakończyła się w jednym z centrum handlowych, gdzie podpisywał autografy.

Schooling wygrał wyścig na 100 m motylkiem, uzyskując czas 50,39. Drugie miejsce zajęło aż trzech pływaków, w tym znakomity Amerykanin Michael Phelps.

Singapurczyk tylko kilka dni spędzi z rodziną, bowiem już 21 sierpnia wraca do Stanów Zjednoczonych. Trenuje i studiuje w Teksasie.