Debiuty Milika, Zielińskiego i Linettego, dreszczowiec AC Milan

Karol Linetty, Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński zadebiutowali w pierwszej kolejce Serie A. Ten pierwszy wyszedł w podstawowym składzie i grał cały mecz, Milik pojawił się na murawie w 53. minucie, a Zieliński wbiegł na plac gry w 73. minucie. Najwięcej powodów do radości ma Linetty, ponieważ jego Sampdoria Genua pokonała Empoli 1:0. Cały mecz na ławce rezerwowych "Azzurich" spędził Łukasz Skorupski.

Już na inaugurację sezonu do pierwszej jedenastki wskoczył Linetty. Jego zespół zmierzył się z Empoli, którego bramki broni Skorupski, jednak w tym meczu usiadł na ławce rezerwowych. Były zawodnik Lecha Poznań został ustawiony na pozycji lewego pomocnika i w pierwszej połowie wygrał kilka indywidualnych pojedynków, parę razy faulował i dobrze wywiązywał się z zadań obronnych. W 61. minucie Linetty ostro zaatakował Daniele Croce za co otrzymał żółtą kartkę. Ostatnie pół godziny to głównie uważna gra w obronie Polaka, który rozegrał pełne 90 minut i pokazał się z dobrej strony.

Kolejny z Polaków, który zadebiutował w barwach nowej drużyny, to Arkadiusz Milik. Napastnik reprezentacji Polski wszedł na boisko w 53. minucie, kiedy jego zespół przegrywał 0:2. Dziesięć minut później był remis, a dwa gole dla gospodarzy strzelił Dries Mertens. Przy drugim trafieniu duży udział miał Milik, który inteligentnie przepuścił piłkę zagraną przez Jose Callejona, futbolówka trafiła do Belga, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. W ostatnich fragmentach meczu Milik dwukrotnie uderzał na bramkę rywala, ale czujny był Albano Bizzarri.

W 73. minucie Marka Hamsika zmienił Piotr Zieliński, który ustawił się na lewej flance. Pięć minut po wejściu, Polak zdaniem sędziego był faulowany w polu karnym, jednak po konsultacji z sędzią asystentem Piero Gacomelli zmienił swoją decyzję i podyktował rzut wolny dla Pescary.

Wielkich emocji dostarczył mecz AC Milan - Torino. Gospodarze mimo prowadzenia dwoma bramkami byli bliscy roztrwonienia przewagi w końcówce spotkania. Trzy punkty dla "Rossonerich" uratował 17-letni bramkarz Gianluigi Donnarumma, który w doliczonym czasie gry obronił rzut karny. Wcześniej hat-tricka ustrzelił Carlos Bacca.