Siatkarski mistrz Anglii wkracza do świata futbolu

Piłka nożna
Siatkarski mistrz Anglii wkracza do świata futbolu
fot. materiały prasowe

Siatkarski lider Anglii - IBB Polonia Londyn rozszerza działalność o sekcję młodzieżowej piłki nożnej. Istniejący od 1973 roku klub w 2016 roku zgłosił cztery drużyny (u7, u8, u9, u10) do uznawanej za najlepszą w regionie ligi - Harrow Youth Football League. Inicjatywa potwierdza ambicje klubu, który chce odgrywać coraz większą rolę w lokalnej i krajowej społeczności.

Bartek Łuszcz - prezes IBB Polonii Londyn powiedział: “To dla nas bardzo ważne wydarzenie - jako profesjonalna organizacja sportowa, chcemy stwarzać jak najwięcej okazji, do kontaktu ze sportem dla najmłodszych. Piłkę nożną można zaszczepiać nieco młodszym dzieciom niż siatkówkę - więc docelowo nawet czterolatki będą zapraszane do naszych zajęć”

Młodzi piłkarze będą korzystali z doświadczenia marketingowego oraz organizacyjnego siatkarskiego Mistrza Anglii - co jest gwarancją najwyższej jakości w organizacjach sportowych. Pieczę nad sekcją piłkarską objął trener Paweł Jurgielewicz - były ligowy zawodnik z Polski, który ostatnie trzy lata spędził prowadząc drużyny juniorskie w jednym z londyńskich klubów.

“Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do tak zasłużonej organizacji, jaką niewątpliwie jest IBB Polonia. Przez ostatnie kilka lat drużyny, które prowadziłem w Londynie wygrywały rozgrywki w swoich rocznikach - teraz przy wsparciu i korzystaniu z wiedzy dużego partnera jestem pewien, że uda się zrobić coś ciekawego. Piłka nożna jak wiadomo, jest bardzo popularna w Anglii - więc fajnie będzie pokazać się w tym gronie pod piękną nazwą, jaką jest Polonia” - powiedział Paweł Jurgielewicz - dyrektor piłkarski klubu.

Drużyna piłkarska wzorowo i ekspresowo spełniła wszystkie wymagania stawiane przez ligę, a oznacza to, że jej trenerzy i procedury są zgodne z tymi wymaganymi przez Amateur Football Association - której FC Polonia jest członkiem.
 
Obie drużyny zagrają w ligach jako IBB Polonia Londyn - sponsor - sieć hurtowni budowlanych - IBB Polish Building Wholesale rozszerzył wsparcie na drużynę piłkarską tym samym finansując aktwnie już trzy sporty: siatkówkę, piłkę nożną oraz tenis.

psl, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie