Brąz polskiej sztafety w biathlonie na nartorolkach

Inne
Brąz polskiej sztafety w biathlonie na nartorolkach
fot.PZBiath

Sztafeta w składzie Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Grzegorz Guzik, Mateusz Janik wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w biathlonie na nartorolkach, które rozpoczęły się w piątek w Otepaa. Transmisje z sobotnich i niedzielnych startów w Polsacie Sport.

Po cichu liczyliśmy, że polska czwórka nawiąże do wygranej z 2010 roku. Wtedy Magdalena Gwizdoń za partnerów miała Krystynę Guzik, Tomasza Sikorę i Mirosława Kobusa. Dzisiaj obok niej w sztafecie znaleźli się Monika Hojnisz, Grzegorz Guzik i Mateusz Janik. Nasza najbardziej doświadczona biathlonistka - podobnie jak sześć lat temu w Dusznikach - spisała się bardzo dobrze. Co prawda dobierała aż pięciokrotnie - najwięcej z czołówki - ale niezły bieg pozwolił jej znaleźć się w czołowej grupie. W strefie zmian zameldowała się w prowadzącej grupie razem z Janą Gerekovą ze Słowacji i Mari Laukkanen z Finlandii.

Monice Hojnisz przyszło rywalizować z nie byle kim, bo z samą Kaisą Makarainen. Obie panie pobiegły na remis - ciut lepiej na trasie prezentowała się Finka, ale na strzelnicy zyskiwała nasza zawodniczka. Na półmetku sztafety fińska oraz polska miały pół minuty przewagi nad trzecią Ukrainą.

Walka o medal rozstrzygała się w męskim gronie. Bardzo dobrze w polskiej ekipie spisał się chwalony przez trenerów Kołodziejczyka i Sikorę Grzegorz Guzik. Mąż wicemistrzyni świata z Novego Mesta zachował status quo. Cały dystans pokonywał wespół z Tuomasem Gronmanem z Finlandii - razem nie dali się dogonić medaliście tegorocznych MŚ Serhijowi Semenowowi.

O tym, że Polska zajęła trzecie miejsce zadecydowała ostatnia zmiana. Mateusz Janik, dla którego to ostatnia impreza w kategorii juniorskiej, nie dał rady Olli Hiidensalo i Dmitro Pidrucznemu. Ze znaczną stratą finiszował jako trzeci. Polska wzbogaciła się tym samym o siedemnasty krążek seniorski w historii swoich startów na mistrzostwach świata w biathlonie na nartorolkach.

W rozegranym wcześniej biegu juniorów Kinga Mitoraj, Kamila Żuk, Rafał Penar i Bartłomiej Filip zajęli piąte miejsce.

Wyniki:

 

1. Finlandia (Laukkanen, Makarainen, Gronman, Hiidensalo) 0+11 1:15:38.0
2. Ukraina (Dżyma, Pidhruszna, Semenow, Pidruczny) 2+11 +1:08.3
3. Polska (Gwizdoń, Hojnisz, Guzik, Janik) 0+16 +3:08.5
4. Estonia 2+12 +3:33.7
5. Słowacja 1+6 +4:11.5
6. Kazachstan 2+9 +4:20.7
7. Bułgaria 3+14 +5:05.5
8. Korea Płd. 1+14 +5:30.1

Plan transmisji:

 

sobota, 27 sierpnia, godzina 10:30 – sprint seniorów (Polsat Sport)
sobota, 27 sierpnia, godzina 13:15 – sprint seniorek (Polsat Sport)
niedziela, 28 sierpnia, godzina 8:30 – bieg na dochodzenie juniorek (Polsat Sport)
niedziela, 28 sierpnia, godzina 10:15 - bieg na dochodzenie seniorów (Polsat Sport Extra)
niedziela, 28 sierpnia, godzina 12:45 - bieg na dochodzenie seniorek (Polsat Sport)
niedziela, 28 sierpnia, godzina 14:45 - bieg na dochodzenie juniorów (Polsat Sport)

Sebastian Krystek, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze