Polska rozbiła Białoruś w sparingowym meczu siatkarek

Siatkówka
Polska rozbiła Białoruś w sparingowym meczu siatkarek
fot. PAP

Przebywająca na zgrupowaniu w Szczyrku reprezentacja Polski siatkarek pokonała Białoruś 3:0 (25:18, 25:11, 27:25) w sparingowym meczu. W dodatkowych setach podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały 25:20 i 25:15.

Polska - Białoruś 3:0 (25:18, 25:11, 27:25); dodatkowe sety 25:20, 25:15

 

Polska: Joanna Wołosz, Kamila Ganszczyk, Agnieszka Kąkolewska, Malwina Smarzek, Emilia Mucha, Berenika Tomsia, Agata Sawicka (libero) - Aleksandra Krzos (libero), Agata Witkowska (libero), Martyna Grajber, Marlena Pleśnierowicz, Natalia Murek, Monika Bociek, Małgorzata Jasek, Tamara Kaliszuk, Zuzanna Efimienko, Julia Twardowska.

 

W pierwszym meczu kontrolnym w czwartek biało-czerwone pokonały Białorusinki 3:2.

 

Spotkania z Białorusią były pierwszym sprawdzianem Polek przed wrześniowymi eliminacjami mistrzostw Europy. W poniedziałek do Szczyrku zawita reprezentacja Słowacji, z którą zmierzą się dwukrotnie. Kolejne sparingi podopieczne Nawrockiego zagrają na wyjeździe - z Belgią i Czechami.

 

Polskie siatkarki w kwalifikacjach do ME 2017 zmierzą się z Węgrami, Estonią i Finlandią. Rywalizacja toczy się w formie dwóch turniejów, pierwszy (16-18 września) odbędzie się w Budapeszcie, a drugi (23-25 września) w Bielsku-Białej. Tylko zwycięzcy uzyskają awans do mistrzostw Starego Kontynentu, które odbędą się w Azerbejdżanie i Gruzji. Zespoły z drugich miejsc wystąpią w barażach.

 

Gospodarzami przyszłorocznych ME będą Azerbejdżan i Gruzja.

KS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze