Letnie GP: Wygrana Fannemela w Hakubie, Polacy daleko

Norweg Anders Fannemel zwyciężył w sobotnim konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Hakubie. Drugi był Japończyk Taku Takeuchi, a trzeci Niemiec Andreas Wellinger. Stefan Hula uplasował się na 14. pozycji, a Jan Ziobro na 26. miejscu.

Fannemel popisał się regularnością - dwukrotnie wylądował na 129. metrze i obronił pozycję lidera po pierwszej serii. Austriak po raz pierwszy w tym sezonie stanął na najwyższym stopniu podium LGP w zawodach indywidualnych. W lipcowych zawodach w Wiśle triumfował razem z kolegami w zmaganiach drużynowych.

Takeuchi także zaliczył 129 m, ale w drugiej próbie miał skok o pół metra krótszy. Wellinger zanotował 122 i 127,5 m.

Hula w pierwszej serii skoczył 123 m i był 12., ale w drugiej wylądował na 121. metrze i spadł o dwie lokaty. Ziobro po pierwszej próbie - 116,5 - był 25., ale w finałowej serii miał tylko 110 m, w związku z czym pogorszył się o jedną lokatę.

W kwalifikacjach do sobotniego konkursu odpadli Jakub Wolny i Andrzej Stękała. Do Japonii nie pojechali lider klasyfikacji generalnej cyklu Maciej Kot i Kamil Stoch. Ten ostatni wcześniej był drugi, ale po sobotnim konkursie wyprzedził go Wellinger.

Na niedzielę (godz. 3 czasu polskiego) zaplanowano kolejny konkurs indywidualny w Hakubie.