MP w kajakarstwie: Walczykiewicz wygrała z Nają

Inne
MP w kajakarstwie: Walczykiewicz wygrała z Nają
fot. PAP

Pojedynek srebrnej medalistki igrzysk olimpijskich Marty Walczykiewicz z brązową - Karoliną Nają na 200 metrów był ozdobą niedzielnej rywalizacji mistrzostw Polski w kajakarstwie rozgrywanych w Poznaniu. Walczykiewicz wygrała zaledwie o 0,06 sekundy.

Medalistki z igrzysk praktycznie równocześnie minęły linie mety i długo nie wiedziały, która z nich zdobyła złoty medal. Ostatecznie okazało się, że o 0,06 sekundy wygrała Walczykiewicz.

 

"Nawet jeśli Karolina by wygrała, to i tak byłabym zadowolona. Jak na stan mojego samopoczucia, to był znakomity bieg w moim wykonaniu. Od powrotu z Rio mam kłopoty zdrowotne, mam nadzieję, że to nic poważnego" - mówiła na mecie wicemistrzyni olimpijska.

 

Naja przyznała, że przegrać z Walczykiewicz to żaden wstyd. "Wszyscy wiedzą, że Marta jest srebrną medalistką igrzysk, to jej koronny dystans. Nie ukrywam, że też borykałam się z różnymi dolegliwościami, brak snu itp. Cieszę się natomiast, że ten sezon już się skończył" - stwierdziła Naja, która oprócz srebra w Poznaniu wywalczyła jeszcze dwa złote medale w K2 na 200 i 500 m.

 

Obie kajakarki nie ukrywają, że marzą o porządnym odpoczynku. Walczykiewicz zdradziła, że za tydzień leci na Cypr. "Ja z kolei nie mam jeszcze planów, ale chyba odpocznę w kraju. Chcę poodwiedzać rodzinę i znajomych" - przyznała Naja.

 

Reprezentująca KTW Kalisz Walczykiewicz ubolewała, że jest jedyną zawodniczką ze swojego klubu na mistrzostwach kraju.

 

"Była młodsza koleżanka, ale skończyła wiek juniorki i niestety z różnych powodów zrezygnowała. Ze starszych zawodniczek zostałam sama. Mam nadzieję, że mój sukces jakoś przyciągnie dzieciaki do kajaków. We wtorek mam oficjalne powitanie w Kaliszu i chcę zaprosić też rodziców, by spróbowali sił nawet na turystycznych kajakach" - podsumowała.

 

W rywalizacji kajakarzy dwa złote medale zdobył inny olimpijczyk z Rio de Janeiro - Paweł Kaczmarek (AZS AWF Gorzów Wlkp) w K1 i K2 200 m.

 

W 79. mistrzostwach Polski wystąpiło ponad 180 zawodników z 44 klubów.

KS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze