Kurczyk tymczasowym prezesem Ruchu Chorzów

Piłka nożna
Kurczyk tymczasowym prezesem Ruchu Chorzów
fot. PAP

Szef Rady Nadzorczej Ruchu Chorzów Aleksander Kurczyk jest od poniedziałku tymczasowym prezesem klubu piłkarskiej ekstraklasy. Zastąpił Janusza Patermana, który tę funkcję pełnił od 1 sierpnia i został odwołany.

Skład zarządu uzupełniają w dalszym ciągu odpowiedzialny za kwestie sportowe Mirosław Mosór i reprezentujący samorząd miejski Rafał Byrczek. Kurczyk jest udziałowcem Ruchu. Radzie nadzorczej szefował już wcześniej.

 

Paterman 1 sierpnia zastąpił innego z udziałowców - Dariusza Smagorowicza, który złożył wcześniej rezygnację. Zapowiedział na swojej pierwszej konferencji prasowej ściągniecie do klubu byłego piłkarza Krzysztofa Warzychy w roli menedżera. Warzycha przez 14 lat występował w greckim Panathinaikosie Ateny.

 

Prowadzeni przez trenera Waldemara Fornalika "Niebiescy" w niedzielę przegrali u siebie z Legią Warszawa 0:2 i po siedmiu kolejkach zajmują 13. miejsce w tabeli ekstraklasy.

 

W minionym sezonie chorzowianie zajęli ósme miejsce. W końcówce klub przeżywał finansowe zawirowania, z pomocą przyszedł samorząd miasta, udzielając 18-milionowej pożyczki. Władze miasta wprowadziły też do zarządu klubu swojego przedstawiciela.

 

Finanse klubu ma podreperować sprzedaż do francuskiego FC Nantes reprezentacyjnego napastnika Mariusza Stępińskiego, który przebywał już w tym klubie na testach medycznych.

RK, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie