Urban zwolniony z Lecha Poznań!

Piłka nożna
Urban zwolniony z Lecha Poznań!
fot. CyfraSport

Zarząd KKS Lech Poznań postanowił zakończyć współpracę z trenerem Janem Urbanem. Klub z Wielkopolski zanotował fatalny start w sezonie 2016-2017, jednak Urban paradoksalnie zwolniony został... po zwycięstwie 2:0 nad wicemistrzem Polski, Piastem Gliwice. Władze klubu decyzję tłumaczą potrzebą wprowadzenia nowego impulsu do pierwszej drużyny.

Jan Urban był szkoleniowcem Lecha Poznań od 12 października 2015, jednak zarząd nie mógł być w pełni zadowolony przez wyniki osiągane przez zespół pod jego wodza. W oficjalnym komunikacie na swojej stronie internetowej klub napisał:
Trener Jan Urban wypełnił powierzoną mu misję, wyprowadził zespół z trudnej sytuacji, zdobył Superpuchar i był finalistą Pucharu Polski, umiejętnie prowadził młodych zawodników w I drużynie za to jesteśmy mu bardzo wdzięczni.

Lech potrzebuje nowych impulsów, tak I drużyna, jak i cały Klub, chcemy stawiać sobie nowe cele i je osiągać, chcemy determinacji i mentalności zwyciężania w każdym meczu, chcemy dawać radość z gry Kolejorza naszym kibicom.

Zwolnienie Urbana nadeszło w najmniej oczekiwanym momencie, bowiem po obiecującej serii zespołu: Lech w trzech ostatnich meczach zdobył siedem punktów i stopniowo opuszczał strefę spadkową. W niedzielę Kolejorz ograł wicemistrza Polski - Piasta Gliwice 2:0 po trafieniach Dariusza Formelli i Macieja Gajosa.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie