Kolejne zwycięstwo polskich siatkarek

Polskie siatkarki pokonały w Szczyrku reprezentację Słowacji 3:0 w drugim spotkaniu sparingowym obu ekip, wygrały również dwa dodatkowe sety. W poniedziałek również górą były biało-czerwone, które ograły rywalki 3:1. Podopieczne Jacka Nawrockiego przygotowują się do kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Mecze ze Słowacją były kolejnymi sparingami drużyny prowadzonej przez Jacka Nawrockiego przed eliminacjami do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Wcześniej Polki dwukrotnie grały z Białorusią, w pierwszym meczu wygrały 3:1 (przegrywając dodatkowego seta), w drugim zwyciężyły 3:0 (wygrywając dwie dodatkowe partie). W poniedziałek zmierzyły się ze Słowacją po raz pierwszy i wygrały 3:1 (25:22, 25:19, 17:25, 25:22), a w dodatkowych secie 25:22. W drugim starciu obu ekip Polki pewnie wygrały w trzech odsłonach (25:20, 25:18, 25:23), a następnie pokonały rywalki w dwóch dodatkowych setach (25:16, 25:21).

Po spotkaniach ze Słowacją biało-czerwone rozegrają jeszcze sparingi z Belgijkami oraz Czeszkami. 16 września polskie siatkarki rozpoczną batalię o udział w przyszłorocznych mistrzostwach Europy, w dwóch turniejach kwalifikacyjnych zmierzą się z Finlandią, Estonią i Węgrami.

Polska – Słowacja 3:0 (25:20, 25:18, 25:23), w dodatkowych setach 25:16, 25:21.

Polska: Małgorzata Jasek (5), Anna Grejman (15), Berenika Tomsia (17), Joanna Wołosz (7), Malwina Smarzek (7), Agnieszka Kąkolewska (12) - Agata Sawicka (libero) oraz Agata Witkowska (libero), Aleksandra Krzos, Tamara Kaliszuk (12), Martyna Pleśnierowicz (1), Emilia Mucha (10), Zuzanna Efimienko (5), Julia Twardowska (3) Kamila Ganszczyk (6), Martyna Grajber (1). Trener: Jacek Nawrocki.
Słowacja: Dominika Drobnakova (8), Tatiana Crokonova (11), Jaroslava Pencova (12), Nikola Radosova (5), Katarina Dudova, (3), Monika Smitalova (3) - Dominika Valachova (libero) oraz Monika Dolezakova (libero), Miroslava Kuciakova (3), Karin Palgutova (3), Michaela Abrhamova (8), Paula Kubova (6), Veronika Hroncekova (3), Barbora Kosekova (2). Trener: Marek Rojko.