Siatkarze Brazylii rozegrają dwa mecze towarzyskie na... stadionie piłkarskim

Siatkówka
Siatkarze Brazylii rozegrają dwa mecze towarzyskie na... stadionie piłkarskim
fot. PAP

Mistrzowie olimpijscy w siatkówce Brazylijczycy zagrają we wrześniu dwa towarzyskie spotkania... na stadionie piłkarskim. Ich rywalem będą Portugalczycy. "Canarinhos" wystąpią na futbolowym obiekcie po raz pierwszy od 33 lat.

To będzie także oficjalne pożegnanie legendarnego libero, 41-letniego Sergio.

Brazylijscy siatkarze grali już stadionie piłkarskim, ale było to w 1983 roku. Ich rywalem na słynnej Maracanie był wówczas Związek Radziecki, a niektóre źródła podają, że spotkanie z trybun śledziło ponad 100 tys. kibiców. Spotkanie dwukrotnie było przerywane z powodu... deszczu. Zawodnicy sami pomagali w wycieraniu parkietu.

Gospodarze wygrali 3:1, a jednym z siatkarzy na boisku był wówczas obecny szkoleniowiec zespołu Bernardo Rezende.

"Bardzo często ojciec opowiadał o tym meczu. To było dla niego niesamowite przeżycie wystąpić na Maracanie. To wspaniałe, że po 33 latach będziemy mogli to powtórzyć" - powiedział Bruno Rezende, obecny rozgrywający kadry.

Pierwsze spotkanie Brazylia - Portugalia zaplanowane jest na 3 września w Arenie de Baixada w Kurytybie, która może pomieścić ponad 42 tys. widzów. Dzień później. przy jeszcze większej publiczności (ok. 72 tys.), obie drużyny zmierzą się w Brasilii.

Niespełna dwa tygodnie temu brazylijscy siatkarze wywalczyli w Rio de Janeiro złoty medal olimpijski. Ich rywalem w finale byli Włosi.

RH, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie