Siatkarski mistrz Polski rozpocznie sezon bez swojej gwiazdy?

Siatkówka
Siatkarski mistrz Polski rozpocznie sezon bez swojej gwiazdy?
fot. CyfraSport

Jedna z gwiazd ZAKS-y Kędzierzyn Koźle, belgijski przyjmujący Sam Deroo może opuścić początek sezonu PlusLigi w związku z występami w reprezentacji. Belgów czeka bowiem turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy w 2017 roku, zaś zajęcie ewentualnego drugiego miejsca w grupie C wykluczy Belga z rozgrywek klubowych z początku sezonu PlusLigi.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpocznie sezon PlusLigi meczem z KS Espadom Szczecin 1 października, a zaledwie siedem dni później czeka nas wielki hit z PGE Skrą Bełchatów. Jak się okazało, zespół dowodzony przez Ferdinando De Giorgiego może wejść w rozgrywki bez jednej z kluczowych postaci sezonu mistrzowskiego, Sama Deroo.

Belgijski przyjmujący został bowiem włączony do składu reprezentacji na turniej eliminacyjny do Euro 2017. Belgia swoje mecze rozegra w grupie C, gdzie zmierzy się z Grecją, Ukrainą i Mołdawią. Ewentualne pierwsze miejsce pozwoli Deroo wrócić do klubu już 25 września, sprawy jednak mocno skomplikują się, jeśli Czerwone Smoki zajmą drugą lokatę.

Wówczas Belg zostanie z reprezentacją aż do 10 października i opuści początek sezonu. W poprzednim ZAKSA była w lidze bezkonkurencyjna - finał z Asseco Resovią wygrała bez straty chociażby jednego seta. To właśnie wzmocniony między innymi Mateuszem Bieńkiem zespół prowadzony przez De Giorgiego będzie głównym faworytem do obrony tytułu.

 

W ubiegłym sezonie Belg rozegrał 27 meczów i według statystyk był drugim najlepszym przyjmującym po Facundo Conte.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie