Paraolimpiada: Polska noc w Rio! Mamy kolejne medale!

Lekkoatletyka
Paraolimpiada: Polska noc w Rio! Mamy kolejne medale!
fot. PAP

Alicja Fiodorow i Anna Trener-Wierciak to kolejne polskie medalistki podczas paraolimpiady w Rio. Pierwsza wynikiem 12,46 w biegu na 100 m zdobyła srebro. Na szyi drugiej z Polek zawisł brązowy medal.

Fiodorow wywalczyła srebrny medal XV Paraolimpiady w kategorii zawodniczek z dysfunkcją kończyny górnej. Zwyciężyła Amerykanka Deja Young czasem 12,15.


To szósty medal igrzysk paraolimpijskich w karierze pochodzącej z Kozienic 31-letniej Fiodorow. W Londynie (2012) wywalczyła srebro na 200 m i brąz na 400 m, w Pekinie (2008) srebro na 200 m i brąz na 100 m, a w Atenach (2004) brąz na 400 m.


O sobie mówi: "Od małego mimo swojej niepełnosprawności nie mogłam usiedzieć na miejscu. Grałam w piłkę, jeździłam na rowerze, skakałam po drzewach, trzepakach. Sport od zawsze mnie fascynował. W 1998 roku trafiłam do Startu Radom, gdzie prezes Adam Borczuch namówił mnie do współpracy. Zaczęłam od tenisa stołowego, ale próbowałam też swoich sił w lekkoatletyce. W pewnym momencie musiałam postawić na jedną z tych dyscyplin".


Fiodorow przyznała, że sport to wiele wyrzeczeń i dni spędzonych poza domem, ale... "nie żałuję, że swoje życie związałam ze sportem. Przede mną jeszcze wiele lat startów. Nie zamierzam szybko rezygnować i zawsze będę walczyć. Moim mottem życiowym jest nigdy się nie poddawać".


Kolejną medalistką tego dnia była Trener-Wierciak, która wynikiem 4,53 m wywalczyła brązowy medal w skoku w dal (kategoria T38). Wygrała chińska lekkoatletka Junfei Chen - 4,77. 25-letnią Polkę wyprzedziła także Australijka Taylor Doyle - 4,62.


Trener-Wierciak wywalczyła ósmy krążek dla biało-czerwonych podczas imprezy odbywającej się w Brazylii.

SA, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze