Paraolimpiada: Trzy medale Polaków! Mamy złoto, srebro i brąz

Kolejne trzy medale reprezentantów Polski na paraolimpiadzie w Rio! Złoty wywalczył Maciej Sochal w rzucie maczugą (kat. F32), Daniel Pek zdobył srebro biegu na 1500 m (kat T20), a brąz w tenisie stołowym Piotr Grudzień (klasa 8).

Sochal uzyskał 33,91, wyprzedzając Greka Athanasiosa Konstantinidisa - 33,69 oraz Brytyjczyka Stephena Millera - 31,93.

W konkurencji Peka triumfował Amerykanin Michael Brannigan - 3.51,73. Polak uzyskał czas 3.56,17, minimalnie wyprzedzając Irańczyka Peymana Nasiriego - 3.56,24. Tuż za podium uplasował się Rafał Korc (OKS Start Otwock), który wynikiem 3.56,54 pobił rekord życiowy.

Z kolei Grudzień (Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Start Zielona Góra) w półfinale swojej kategorii przegrał z Chińczykiem Zhao Shuai w setach 2:3.

W XV Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro udział bierze ponad 4300 niepełnosprawnych sportowców ze 162 krajów. Polska ekipa zdobyła dotychczas 15 medali: trzy złote, osiem srebrnych i cztery brązowe.