WGP: Polskie siatkarki poznały rywalki w przyszłorocznej edycji

Siatkówka
WGP: Polskie siatkarki poznały rywalki w przyszłorocznej edycji
fot. Cyfrasport

Polskie siatkarki poznały rywalki w przyszłorocznej edycji World Grand Prix drugiej dywizji. Biało-czerwone rozpoczną rywalizację w Argentynie, gdzie zmierzą się z ekipą gospodarzy, Kanadą i Chorwacją. Raz w eliminacjach zaprezentują się przed własną publicznością.

Polki po raz czwarty przystąpią do rywalizacji w drugiej dywizji WGP. Ostatnio były bliskie awansu do elity, ale przegrały w finale z Dominikaną 2:3.

 

W przyszłym roku w drugiej dywizji WGP wystąpi 12 reprezentacji (ostatnio grało osiem), a każda z nich weźmie udział w trzech turniejach eliminacyjnych. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego udział rozpoczną od turnieju w Argentynie (7-9 lipca), gdzie zagrają z miejscową drużyną, Chorwacją oraz Kanadą. Druga impreza odbędzie się w Polsce tydzień później, a biało-czerwone zmierzą się z Koreą Płd., Peru i Argentyną. Ostatnia odbędzie się w Korei, gdzie oprócz gospodyń, Polki zagrają z Czeszkami i siatkarkami z Kazachstanu.

 

Turniej finałowy zaplanowano na 28-30 lipca, a wezmą w nim udział trzy najlepsze zespoły całego cyklu plus gospodarz imprezy. Do pierwszej dywizji awansuje tylko zwycięzca.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze