World Tour Finals w siatkówce plażowej: Wygrane Polaków

Siatkówka
World Tour Finals w siatkówce plażowej: Wygrane Polaków
fot. PAP

Siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokonali Holendrów Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena 2:0 (21:14, 26:24) w swoim drugim meczu grupowym kończącego sezon turnieju World Tour Finals w Toronto. Zwycięstwo odnieśli także Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

W pierwszej partii Fijałek (UKS SMS Łódź) i Prudel (TS Volley Rybnik) pewnie pokonali brązowych medalistów olimpijskich z Rio de Janeiro. W drugiej musieli odrabiać straty, co udało im się w końcówce. Dzień wcześniej Polacy przegrali z Aleksandrsem Samoilovsem i Janisem Smedinsem 1:2 (17:21, 24:22, 9:15). O końcowej kolejności w grupie B zdecyduje piątkowy pojedynek Holendrów z Łotyszami.

 

Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Łosiak (KS Jastrzębie) zainaugurowali występ w grupie C zwycięstwem nad Amerykanami Philem Dalhausserem i Nickiem Luceną 2:0 (21:10, 21:15). W piątek zmierzą się z reprezentantami gospodarzy Joshem Binstockiem i Samem Schachterem. W przypadku wygranej zajmą pierwsze miejsce w tabeli, które daje bezpośredni awans do ćwierćfinału.

 

W imprezie rywalizuje po 12 kobiecych i męskich par. Najlepsze duety z czterech grup awansują do "ósemki". Te z miejsc drugiego i trzeciego walczyć będą w barażu o ćwierćfinał.

 

To druga edycja World Tour Finals. W ubiegłym roku - bez udziału polskich par - rywalizowano w amerykańskim Fort Lauderdale.

AP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze