Urban: Pomiędzy Legią a Borussią nie ma aż tak dużej różnicy

Piłka nożna
Urban: Pomiędzy Legią a Borussią nie ma aż tak dużej różnicy
fot. Cyfrasport

Jan Urban, były szkoleniowiec Legii i Lecha, nie zgadza się z trenerem Besnikiem Hasim, w kwestii tego, że Ekstraklasa powinna być dla stołecznego klubu ważniejsza od Ligi Mistrzów. - Jeśli polski klub awansuje do tych elitarnych rozgrywek po raz pierwszy od 20 lat, to trzeba to maksymalnie wykorzystać - oświadczył. Szkoleniowiec odniósł się także do porażki jaką Legia poniosła na starcie LM. - Pomiędzy Legią a Borussią nie ma aż tak dużej różnicy, na jaką mógłby wskazywać ten wynik - przyznał.

W piątek media obiegła wiadomość, że Hasi nie będzie już trenerem Legii Warszawa. Powoływano się na wpis na Facebooku prezesa Bogusława Leśnodorskiego. Po jakimś czasie informacji tej zaprzeczyła rzeczniczka prasowa klubu Izabela Kuś. - W sytuacji, w jakiej znajduje się Legia to normalne. Takie podteksty, spekulacje to część futbolu. Jednak taki klub jak Legia powinien sobie poradzić z tą sytuacją, bo to nie wpłynie dobrze na grę zespołu - powiedział Urban.

 

Los albańskiego trenera wydaje się być przesądzony, po tym jak jego podopieczni doznali dotkliwej porażki z Borussią Dortmund 0:6 w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zarówno przed tym spotkaniem, jak i po nim Hasi mówił, że najważniejsze dla klubu są rozgrywki ligowe. - Słyszałem te słowa i nie mogę się z nimi zgodzić. Jeśli polski klub awansuje do tych elitarnych rozgrywek po raz pierwszy od 20 lat, to trzeba to maksymalnie wykorzystać. Przecież dla Legii to ogromna szansa na zebranie doświadczenia, bo nawet nie zdobywa co roku mistrzostwa, nie mówiąc o przejściu kwalifikacji Champions League" - podkreślił Urban.

 

Stołeczny zespół jednak praktycznie nie podjął walki z wicemistrzem Niemiec i uległ 0:6. - Pomiędzy Legią a Borussią nie ma aż tak dużej różnicy, na jaką mógłby wskazywać ten wynik. Mistrzowie Polski zbyt łatwo stracili bramki. Wyraźnie ten zespół nie jest w dobrej formie, a podstawowy skład został zesztukowany. Liga Mistrzów to święto dla wszystkich ludzi związanych w Polsce z piłką i trzeba zrobić wszystko, aby wypaść w niej jak najlepiej. Drużyna z tak szeroką kadrą, jaką posiada Legia powinna sobie radzić zarówno w ekstraklasie jak i Lidze Mistrzów. Przecież piłkarzom odeszło dodatkowe obciążenie w postaci spotkań w Pucharze Polski - ocenił szkoleniowiec.

 

Do dziewiątej kolejki mistrzowie Polski przystępują z zaledwie dziewięcioma punktami, zajmują 13. pozycję w tabeli. W niedzielę podejmą KGHM Zagłębie Lubin. - Legia ma poważny problem w ekstraklasie i musi sobie z nim poradzić. Wszystkie rozgrywki trzeba traktować poważnie. Polskie drużyny rzadko grają w europejskich pucharach i jeśli już się tam występuje, to trzeba nabierać doświadczenia - zakończył Urban.

AP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze