ME 2017: Siatkarze nie zagrają w Atlas Arenie!

Siatkówka
ME 2017: Siatkarze nie zagrają w Atlas Arenie!
fot. Cyfrasport

Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował władze Łodzi o przyjęciu oferty innego miasta odnośnie organizacji mistrzostw Europy siatkarzy w 2017 roku – powiedział dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk. Wcześniej prezes związku podpisał w tej sprawie list intencyjny.

W łódzkim magistracie nie ukrywają zaskoczenia taką decyzją szefów PZPS. Jak tłumaczył PAP Kondraciuk negocjacje w sprawie organizacji w łódzkiej Atlas Arenie meczów fazy finałowej przyszłorocznego turnieju zakończyły się porozumieniem już w kwietniu. Umowa nie została jednak podpisana, ponieważ zmienił się zarząd związku.

 

"W kwietniu wynegocjowaliśmy warunki finansowe, a następnie decyzją radnych pieniądze zostały zabezpieczone w budżecie miasta. Zgodnie z tamtymi ustaleniami mieliśmy nabyć tzw. duży pakiet imprez. W jego skład wchodziła organizacja fazy pucharowej ME 2017 razem z finałem oraz trzech edycji Ligi Światowej - w 2016, 2017 i 2018 roku. W Łodzi miały odbyć się też losowanie grup mistrzostw Starego Kontynentu oraz kongres Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV)" - tłumaczył Kondraciuk.

 

Za organizację siatkarskich imprez Łódź miała zapłacić w sumie 10,75 mln zł.

 

Szef wydziału sportu UMŁ dodał, że po zmianie władz związek rozbił pakiety. Jak wyjaśnił - w czerwcu podpisano umowę na organizację w Łodzi trzech edycji LŚ i te imprezy odbędą się w Atlas Arenie. Przyznał również, że prezes PZPS Jacek Kasprzyk władzom miasta przekazał wówczas list intencyjny, w którym zaznaczył, że Łódź jest głównym kandydatem do organizacji ME 2017.

 

"Teraz PZPS poinformował nas o wybraniu innej oferty. Prawdopodobnie Krakowa, który również starał się o organizację tej fazy mistrzostw. Jesteśmy zaskoczeni takim obrotem sprawy, ale musimy się z tym pogodzić i będziemy planować organizację innych dużych imprez sportowych w Łodzi" - wyjaśnił Kondraciuk.

 

Związek nie chce komentować negocjacji z miastami w sprawie organizacji przyszłorocznego turnieju. "Informacje o wyborze miast-gospodarzy ME 2017 przekażemy na specjalnej konferencji prasowej" - powiedział PAP rzecznik prasowy PZPS Janusz Uznański.

 

W 2009 r. w łódzkiej Atlas Arenie rozgrywane były mistrzostwa Europy kobiet, a w 2014 r. druga faza mistrzostw świata siatkarzy. W Łodzi odbyło się również piętnaście edycji Ligi Światowej.

 

Polska w 2017 r. po raz pierwszy będzie samodzielnym gospodarzem mistrzostw Europy. Trzy lata temu zorganizowała je wspólnie z Danią. Dokładny termin przyszłorocznego turnieju nie został jeszcze ogłoszony. W Polsce będzie rywalizowało 16 drużyn. Udział mają zapewniony gospodarze zawodów Polacy oraz sześć najlepszych zespołów poprzednich ME - Francja, Słowenia, Włochy, Bułgaria, Rosja i Serbia.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze