Siergiej Tietiuchin nowym selekcjonerem?

Siatkówka
Siergiej Tietiuchin nowym selekcjonerem?
fot. PAP

Podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro po raz ostatni wystąpił w reprezentacji. Teraz okazuje się, że wkrótce może do niej wrócić, w roli... selekcjonera. Legenda rosyjskiej siatkówki - Siergiej Tietiuchin jest jednym z kandydatów na następcę Władimira Alekno.

Siergiej Tietiuchin w rosyjskiej kadrze pojawił się już w 1996 roku i osiągnął z nią wiele sukcesów, ze złotym medalem igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku na czele. Po igrzyskach w Rio de Janeiro 41. letni przyjmujący postanowił zakończyć przygodę z reprezentacją. Jak się okazuje, szybko może do niej wrócić, tym razem w roli selekcjonera.

 

Na igrzyskach olimpijskich Rosjanie spisali się poniżej oczekiwań. Co prawda awansowali do półfinału, ale ulegli w nim reprezentacji Brazylii, a w meczu o brąz musieli uznać wyższość Amerykanów. Brak medalu na najważniejszej imprezie czterolecia spowodował, że związek nie przedłużył z nim umowy. W tej sytuacji Rosjanie zaczęli poszukiwania następcy wybitnego szkoleniowca. Pojawiło się kilka poważnych kandydatur, m.in: Borys Grebennikow, Plamen Konstantinow czy Giennadij Szypulin... Wśród nich coraz częściej wymienia się nazwisko Tietiuchina.

 

Jego kandydaturę poparło kilka legend rosyjskiej siatkówki, choćby Oleg Moliboga i Giennadij Szypulin. W ostatnim czasie dołączył do nich również Wiaczesław Zajcew. Część środowiska siatkarskiego  jest zdania, że nowym selekcjonerem nie powinien być obcokrajowiec, tylko  Rosjanin z odpowiednią charyzmą i dokonaniami. Zawodnik Biełogorje Biełgorod wydaje się więc odpowiednim kandydatem na to stanowisko.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze