Wybrano nowy skład Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA

Piłka nożna
Wybrano nowy skład Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA
fot. Cyfrasport

W środę w Warszawie odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA w kadencji 2016/2017. Na spotkaniu wyłoniono Przewodniczącego oraz Wiceprzewodniczącego spółki. Zostali nimi kolejno Maciej Wandzel oraz Karol Klimczak.

Wandzel jest współwłaścicielem Legii Warszawa oraz członkiem Polskiej Rady Biznesu. Funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA pełni od 2012 roku.

 

Klimczak to Prezes Zarządu Lecha Poznań związany z ”Kolejorzem” od 2006 roku.  Sekretarzem Rady został Mateusz Dróżdż. Ponadto do grona Rady weszli: Grzegorz Jaworski (reprezentant Piasta Gliwice), Jakub Tabisz (reprezentant Cracovii), Dariusz Smagorowicz, i Eugeniusz Nowak (przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Nożnej).

 

Rada Nadzorcza Ekstraklasy SA składa się z siedmiu członków. Zgodnie ze statutem spółki gwarantowane miejsce w Radzie Nadzorczej Ekstraklasy S.A. mają reprezentanci czterech pierwszych Klubów w klasyfikacji poprzedniego sezonu oraz reprezentant PZPN. Dwóch członków wybieranych jest natomiast przez przedstawicieli 12 pozostałych Klubów, spośród zgłoszonych przez nie kandydatur.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze