Włochy rezygnują z ubiegania się o organizację Pucharu Świata w rugby

Inne
Włochy rezygnują z ubiegania się o organizację Pucharu Świata w rugby
fot. PAP/EPA

Włochy zrezygnowały z ubiegania się o kolejną wielką imprezę sportową po igrzyskach olimpijskich 2024 roku. Tym razem wycofały swoją kandydaturę z walki o prawo przeprowadzenia Pucharu Świata w rugby w 2023 roku.

"Nasza oferta była ściśle powiązana z kandydaturą Rzymu do organizacji igrzysk. Wobec wycofania się naszej stolicy, nie bylibyśmy w stanie spełnić wymogów formalnych" - tłumaczył prezes Włoskiej Federacji Rugby (FIR) Alfredo Gavazzi w oświadczeniu.

 

Jak podkreślił, decyzję władz Rzymu, którą 23 września ogłosiła burmistrz Virginia Raggi, przyjął z mieszanymi uczuciami, gdyż uważa, że starania o igrzyska, niezależnie od końcowego rozstrzygnięcia, przyczyniłyby się do rozbudowy i modernizacji bazy sportowej, na czym skorzystałyby też różne dyscypliny sportu, w tym rugby. Zwrócił też uwagę, że organizacja 10. edycji Pucharu Świata pomogłaby znacznie spopularyzować rugby we włoskim społeczeństwie.

 

"Ale na dziś nie mamy warunków, by kontynuować nasze starania o te zawody" - podsumował.

 

Po rezygnacji Italii, w wyścigu o prawo goszczenia jednej z najpopularniejszych imprez sportowych - trzeciej pod względem widowni telewizyjnych po igrzyskach i piłkarskim mundialu - pozostały Francja, Irlandia i RPA. Decyzja ma zapaść w listopadzie 2017. W 2019 roku światową elitę gościć będzie Japonia.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze