Espadon Szczecin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka

Po 13 latach na najwyższy szczebel rozgrywek wraca szczeciński Espadon. Beniaminek od początku ma rozbudzone ambicje i liczy na miejsce w górnej połowie tabeli. Już w pierwszym meczu sezonu czeka ich jednak trudne zadanie. Zmierzą się bowiem z aktualnym mistrzem Polski – ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Transmisja meczu Espadon Szczecin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od 19:30 w Polsacie Sport.

Drużyna Espadonu mimo awansu została mocno przebudowana. Ze składu, który wywalczył awans zostało jedynie czterech zawodników. Nie brakuje jednak nazwisk robiących duże wrażenie. W Szczecinie kibice będą mogli oglądać zawodników znanych z występów w reprezentacjach narodowych. Dawid Murek, Michał Ruciak czy Bułgar Georgi Bratojew to nie tylko zawodnicy gwarantujący odpowiednią jakość siatkarską, ale także frekwencję.

 

- Liczymy na miejsca w górnej połówce tabeli. Myślę, że mamy zespół na miejsca 5-8. Oczywiście, jeśli będzie szansa na wyższe, powalczymy o nie – powiedział Ruciak.

 

ZAKSA jako mistrz Polski jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Ferdinando De Giorgi stawia przed swoimi zawodnikami jasny cel – zwycięstwo za trzy punkty. Podobne wymagania wobec drużyny ma prezes Sebastian Świderski. - Przyjechaliśmy rozegrać jak najlepsze spotkanie. Bronimy mistrzowskiego tytułu, więc każdy rywal będzie się na nas podwójnie mobilizował. Mamy problemy kadrowe, więc w piątek będziemy walczyć nie tylko z przeciwnikiem, ale i ze sobą. Wymówek jednak nie szukamy – zaznacza.

 

Transmisja meczu Espadon Szczecin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od 19:30 w Polsacie Sport. Komentują Tomasz Swędrowski i Ireneusz Mazur.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze