KSW 37: Sowiński kontra Wrzosek! Hitowe starcie o pas kategorii piórkowej ogłoszone!

Sporty walki

Artur Sowiński (17-7, 2 NC, 6 KO, 6 SUB) w kolejnej obronie pasa mistrzowskiego w kategorii piórkowej zmierzy się z Marcinem Wrzoskiem (11-3, 4 KO, 3 SUB). Do pojedynku dojdzie podczas grudniowej gali KSW 37 w krakowskiej Tauron Arenie.

Obaj panowie nie ukrywają, że nie za bardzo za sobą przepadają. Od początku podpisania kontraktu z KSW Marcin Wrzosek dążył do konfrontacji z aktualnym mistrzem kategorii do 66 kilogramów. "Polish Zombie" jest przekonany o swoim zwycięstwie, ale w podobnym tonie wypowiada się również Artur Sowiński.

 

Dla "Kornika" będzie to już druga obrona pasa mistrzowskiego. Tytuł zdobył na gali KSW 33 pokonując na punkty niezwykle niebezpiecznego Japończyka Klebera Koike Erbsta. W pierwszej obronie przyszło mu zmierzyć się z Brazylijczykiem Fabiano Silvą Conceicao podczas warszawskiej gali KSW 34. Na kartach punktowych Sowiński okazał się zawodnikiem lepszym, a co warte podkreślenia z każdą kolejną walką w klatce KSW "Kornik" czuje się coraz pewniej.

 

Marcin Wrzosek dla organizacji KSW stoczył dopiero jeden pojedynek. Podczas gali KSW 35 po kapitalnym pojedynku pokonał na punkty Filipa Wolańskiego i zapisał w swoim rekrodzie niezwykle cenne zwycięstwo. Jak się teraz okazuje wygrana była przepustką do walki mistrzowskiej w kategorii piórkowej. Warto przypomnieć, że Wrzosek ma na swoim koncie udaną przygodę w prestiżowym programie "The Ultimate Fighter", gdzie doszedł aż do półfinału, a dla organizacji UFC stoczył jeden pojedynek.

 

Gala KSW 37 odbędzie się już 3 grudnia w krakowskiej Taurone Arenie. W karcie walk znajdują się nazwiska m.in. Mariusza Pudzianowskiego, Pawła "Popka" Raka, Karola Bedorfa czy Borysa Mańkowskiego.

Maciej Turski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze