Pazdan może już dziś opuścić zgrupowanie kadry

Piłka nożna

W ciągu najbliższych kilku bądź kilkunastu godzin sztab reprezentacji Polski ma podjąć decyzję dotyczącą Michała Pazdana. Obrońca kadry, który w ostatnim czasie zmagał się z kontuzją barku, może nawet opuścić zgrupowanie w Warszawie. Wszystko zależy od diagnozy lekarza reprezentacji Jacka Jaroszewskiego - donosi Sebastian Staszewski z Polsatu Sport.

Pazdan doznał kontuzji barku 23 września podczas ligowego starcia z Wisłą Kraków. Podczas walki o piłkę z Mateuszem Zacharą obrońca Legii upadł tak niefortunnie, że piętnaście minut przed końcem musiał opuścić murawę. Ze względu na uraz Pazdan opuścił pojedynek w Lidze Mistrzów ze Sportingiem Lizbona, a także kolejny mecz Ekstraklasy z Lechią Gdańsk.

Okazuje się, że także występ Pazdana w biało-czerwonej koszulce przeciwko Danii i Armenii stoi pod dużym znakiem zapytania. - Jeszcze dziś doktor Jacek Jaroszewski ma zdecydować, czy Michał Pazdan zostanie na zgrupowaniu czy nie - donosi Sebastian Staszewski z Polsatu Sport.

 

- Michał jest leczony od tygodnia, to nie jest coś, co wiąże się z ryzykiem zabiegu lub bardzo długiego leczenia. Jest to jednak bolesny uraz, który nie daje piłkarzowi pełnego komfortu - mówi Jaroszewski. - Jeszcze w poniedziałek podejmiemy konkretne decyzje. Zbadam Michała, porozmawiamy i ustalimy, co dalej robić - twierdzi lekarz kadry.

 


Pazdan nie zagrał także w pierwszym meczu eliminacji MŚ 2018 w Rosji przeciwko Kazachstanowi (2:2). Gracz Legii Warszawa nieoczekiwanie nie wyszedł na murawę w pierwszym składzie ze względu na problemy mięśniowe.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze