Historyczna chwila dla polskiego golfa! Meronk pierwszym Polakiem w European Tour

Inne
Historyczna chwila dla polskiego golfa! Meronk pierwszym Polakiem w European Tour
fot. PAP

W czwartek w St. Andrews rozpocznie się jeden z najbardziej renomowanych turniejów European Tour – Alfred Dunhill Links Championship. Zaproszenie do udziału, po świetnym występie na Drużynowych MŚ w Meksyku, otrzymał Adrian Meronk.

To był udany sezon dla 23-letniego golfisty z Wrocławia. Śledząc jego wyniki od początku roku należy wymienić 4 miejsce w Jones Cup, awans do ¼ finałów British Amateur Championship, zwycięstwo drużyny Europy w Palmer Cup, 14 pozycję w zawodowym Le Vaudreuil Golf Challenge, 9 miejsce na Mistrzostwach Europy Mężczyzn oraz ostatni wielki sukces, kiedy został sklasyfikowany jako 3 zawodnik na Drużynowych Mistrzostwach Świata w Meksyku, a z drużyną wywalczył 8 miejsce.

Przejście na zawodowstwo po MŚ było kwestią czasu. Meronk przygotowywał się na listopadowy  Second Qualifying Stage. Jednak rewelacyjny wynik na światowym czempionacie zaowocował zaproszeniem do prestiżowego Alfred Dunhill Links Championship w ramach European Tour, który startuje za dwa dni.

„To wielki dzień i historyczna chwila dla polskiego golfa. Adrian pierwszym Polakiem w European Tour! Jestem ogromnie szczęśliwy i dumny. Turniej będzie rozgrywany na polach typu links, na których Adrian bardzo dobrze wie jak grać. Udowodnił to chociażby podczas British Amateur. To jego styl. To będzie bardzo ważne doświadczenie, szczególnie że w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy świata” – powiedział Matthew Tipper, trener Meronka.

Adrian po otrzymaniu zaproszenia nie krył zdumienia: „Nie spodziewałem się, że jeszcze w tym roku zaliczę debiut w European Tour. Organizatorzy zwrócili uwagę na mój dobry wynik podczas Drużynowych Mistrzostw Świata Amatorów. Turniej w St. Andrews traktuję jako początek prawdziwej przygody z zawodowym golfem, tym bardziej że po raz pierwszy wystartuję jako pro. Zamykam za sobą ważny etap, ale wielokrotnie podkreślałem, że jestem gotowy na zawodowstwo. Chcę zagrać najlepiej, jak potrafię. Proszę wszystkich o trzymanie kciuków”.

Polscy kibice będą mogli śledzić wyniki nie tylko na oficjalnej stronie European Tour, ale także na kanałach platformy NC+: Canal+ Sport i Canal+Sport2 (program transmisji TUTAJ)

Alfred Dunhill Links Championship, zainicjowany w 2001 roku, wchodzi w skład European Tour. Rozgrywany jest na początku października w kolebce golfa – St. Andrews na trzech linksowych polach The Old Course at St Andrews (par 72), Carnoustie Golf Links (par 68) and Kingsbarns Golf Links (par 72). Po trzech rundach nastąpi CUT, którego przechodzi najlepszych 60 zawodników. W tegorocznej edycji wezmą udział najznamienitsi zawodowcy, m.in. ci, którzy w miniony weekend reprezentowali Europę na Ryder Cup: Rafael Cabrera-Bello, Danny Willet, Lee Westwood, Matthew  Fitzpatrick, Martin Kaymer oraz Thomas Pieters.

RM, pzgolf.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie