Margareta Kozuch zamieniła siatkówkę halową na plażową

Siatkówka
Margareta Kozuch zamieniła siatkówkę halową na plażową
fot.Cyfrasport

Niemka polskiego pochodzenia Margareta Kozuch postanowiła zamienić siatkówkę halową na plażową. Jej partnerką będzie wicemistrzyni świata z 2013 roku, jej rodaczka Karla Borger.

Kozuch była uznawana za jedną z najlepszych zawodniczek na świecie w hali. Ostatnio jednak coraz częściej mówiła, że potrzebuje zmiany i zastanawiała się nad przyszłością. W dorobku ma już występy m.in. we Włoszech, Rosji, Chinach, Azerbejdżanie i Polsce (Atom Trefl Sopot).

 

Dostałam mnóstwo propozycji, ale od samego początku czekałam na decyzję Maggie. To zawodniczka niezwykle doświadczona, ma w dorobku ponad 300 występów w narodowych barwach, a jej umiejętności z hali bardzo przydadzą się także na piasku. Jestem przekonana, że dzięki swojemu technicznemu wyszkoleniu, a także warunkom fizycznym bardzo szybko odnajdzie się w nowych warunkach - skomentowała Borger, która przez ostatnie sześć lat występowała z Brittą Buethe.

 

To właśnie z nią osiągnęła także największy sukces w karierze - wicemistrzostwo świata 2013. W minionym sezonie zajęły trzecie miejsce w mistrzostwach Europy, a w igrzyskach w Rio zostały sklasyfikowane na dziewiątej pozycji. - Bardzo cieszę się na nowe wyzwania i dziękuję Karli, że mi zaufała. Będę miała na piasku silną i doświadczoną partnerkę. Tylko dlatego odważyłam się w ogóle na taką przygodę. Nie mam żadnych wątpliwości, że to dobra decyzja. Nie mogę się już doczekać, kiedy rozpoczniemy wspólne treningi - powiedziała Kozuch, która w 2016 roku razem z włoską drużyną VBC Casalmaggiore wywalczyła trofeum Ligi Mistrzyń.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze