Kozuch była uznawana za jedną z najlepszych zawodniczek na świecie w hali. Ostatnio jednak coraz częściej mówiła, że potrzebuje zmiany i zastanawiała się nad przyszłością. W dorobku ma już występy m.in. we Włoszech, Rosji, Chinach, Azerbejdżanie i Polsce (Atom Trefl Sopot).

 

Dostałam mnóstwo propozycji, ale od samego początku czekałam na decyzję Maggie. To zawodniczka niezwykle doświadczona, ma w dorobku ponad 300 występów w narodowych barwach, a jej umiejętności z hali bardzo przydadzą się także na piasku. Jestem przekonana, że dzięki swojemu technicznemu wyszkoleniu, a także warunkom fizycznym bardzo szybko odnajdzie się w nowych warunkach - skomentowała Borger, która przez ostatnie sześć lat występowała z Brittą Buethe.

 

To właśnie z nią osiągnęła także największy sukces w karierze - wicemistrzostwo świata 2013. W minionym sezonie zajęły trzecie miejsce w mistrzostwach Europy, a w igrzyskach w Rio zostały sklasyfikowane na dziewiątej pozycji. - Bardzo cieszę się na nowe wyzwania i dziękuję Karli, że mi zaufała. Będę miała na piasku silną i doświadczoną partnerkę. Tylko dlatego odważyłam się w ogóle na taką przygodę. Nie mam żadnych wątpliwości, że to dobra decyzja. Nie mogę się już doczekać, kiedy rozpoczniemy wspólne treningi - powiedziała Kozuch, która w 2016 roku razem z włoską drużyną VBC Casalmaggiore wywalczyła trofeum Ligi Mistrzyń.