Z trzech starć w tym roku Polacy wygrali dwa oraz jeden zremisowali.Ostatnią ekipą, która potrafiła pokonać biało-czerwonych byli właśnie Ukraińcy. Dokładnie rok temu nasi wschodni sąsiedzi skromnie 1:0 pokonali naszą reprezentację. Kilka miesięcy wcześniej w mistrzostwach świata U20 udało im się wyjść z grupy, lecz w 1/8 finału okazali się gorsi od Senegalu.

 

Trener Dorna ma do dyspozycji niemalże wszystkich zawodników. Wyjątek stanowi obrońca Napoli Igor Łasicki, którego kontuzja wykluczyła ze zgrupowania. Kolejnym rywalem Polaków będzie młodzieżowa drużyna Czarnogóry.

 

– Przed nami dwa kolejne bardzo ważne sprawdziany, które pomogą odpowiednio przygotować się do młodzieżowych mistrzostw Europy, które już w 2017 roku odbędą się w Polsce. Zagramy w miastach, które będą gospodarzami tego turnieju. Będzie to więc test sportowy, ale i logistyczny. W Bydgoszczy zmierzymy się z Ukrainą, a w Gdyni z rówieśnikami z Czarnogóry. To wymagający rywale, których szanujemy. Chcemy jednak zaprezentować się z jak najlepszej strony. Serdecznie zapraszamy kibiców na oba październikowe spotkania reprezentacji Polski U-21 – powiedział selekcjoner.

 

Transmisja meczu Polska U21 – Ukraina U20 od godziny 17.15 w Polsacie Sport. Komentują: Cezary Kowalski i Wojciech Kowalczyk.