El. MŚ 2018: Wyspy Owcze ograły Łotwę i zostały wiceliderem!

Będąca wiceliderem grupy B Łotwa przegrała z Wyspami Owczymi 0:2. W ekipie gospodarzy od pierwszej minuty zagrali dobrze znani z polskiej ligi Vladislavs Gabovs, będący zawodnikiem Korony Kielce, a także Vladislavs Gutkovskis, który na co dzień reprezentuje barwy Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Zwycięstwo pozwoliło objąć Wyspom Owczym pozycję wicelidera.

Od pierwszych minut lepsze wrażenie sprawiali goście. Szczególnie aktywny był zawodnik Odense BK Joan Edmundsson. Ospali piłkarze gospodarzy tylko się przyglądali, jak ich rywale konstruują kolejne akcje. W końcu w 19. minucie na liste strzelców wpisał się obrońca Sonni Nattestad, był to jego pierwszy gol w barwach narodowych. Łotyszy nie było stać na żadną konkretną odpowiedź w pierwszej części gry.

W drugich 45 minutach gospodarze wykazywali więcej chęci do gry, dobrze na tle kolegów z drużyny wyglądał były piłkarze Widzewa Łódź Aleksejs Višņakovs. Wysiłki piłkarzy Mariansa Paharsa na niewiele się zdały, w 70. minucie prowadzenie Wysp Owczych podwyższył Edmundsson. Goście umiejętnie bronili się już do końca spotkania i nie dali sobie wydrzeć zasłużonego zwycięstwa.

Łotwa - Wyspy Owcze 0:2 (0:1)
Bramki: Nattestad 19', Edmundsson 70'

Łotwa: Vaņins, Maksimenko, Laizāns, Gabovs, A. Višņakovs, Šabala, Gorkšs, Lukjanovs (D. Ikaunieks 77'), Jagodinskis, Kļuškins (Zjuzins 72'), Gutkovskis (Karlsons 64')

Wyspy Owcze: Nielsen, Naes, V. Davidsen, A. Gregersen, Nattestad, Hansson, Benjaminsen, Hendriksson (Justinussen 88'), S. Vatnhamar, Edmundsson (Klettskard 90+2), R. Joensen (Sørensen 73')