Chojniczanka Chojnice - Górnik Zabrze. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Okres meczów reprezentacyjnych nie oznacza przerwy od 1 ligi. W 12. kolejce rozgrywek na stadion wicelidera tabeli przyjedzie Górnik Zabrze, który powoli wraca na właściwe tory. Transmisja meczu Chojniczanka Chojnice – Górnik Zabrze od 14:45 w Polsacie Sport Extra.

Górnik Zabrze po fatalnym początku sezonu notuje wyraźnie lepszy okres gry. Podopieczni Marcina Brosza nie przegrali od pięciu meczów, a w ostatnim spotkaniu po heroicznej walce w ostatnich minutach doprowadzili do zwycięstwa nad Chrobrym Głogów (2:1). Gościa przyjadą jednak do Chojnic w osłabionym składzie. Zabraknie pauzującego za kartki Bartosza Kopacza, a na zgrupowaniu młodzieżowej kadry Bośni i Hercegowiny jest Armin Cerimagić.

Wicelider na swoim stadionie zbudował twierdzę. Jest najlepiej punktującą drużyną na własnym obiekcie w 1 lidze. Dodatkowym atutem Chojniczanki może być… słabość Górnika w meczach wyjazdowych. W delegacji klub ze Śląska wygrał zaledwie raz.

Arbitrem tego spotkania będzie Szymon Marciniak. Najlepszy polski sędzia, który prowadził już mecze Ligi Mistrzów, a także Euro 2016 do 1 ligi wraca po ponad rocznej przerwie. Ostatni mecz na tym szczeblu rozgrywkowym prowadził 1 maja 2015 roku. Wtedy Drutex-Bytovia Bytów mierzyła się z GKS-em Tychy (1:1).

Transmisja meczu Chojniczanka Chojnice – Górnik Zabrze od 14:45 w Polsacie Sport Extra.