El. MŚ 2018: Niemcy znów na 3:0! Dublet Muellera

W meczu grupy C eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2018 Niemcy zdecydowanie wygrali w Hamburgu z Czechami 3:0. Bohaterem spotkania był zdobywca dwóch bramek Thomas Mueller.

Niemcy rozpoczęli eliminacje do mistrzostw świata od zdecydowanego, wyjazdowego zwycięstwa 3:0 nad Norwegią, po dwóch golach Thomasa Muellera i jednym Joshuy Kimmicha. Czesi na inaugurację zremisowali w Pradze z Irlandią Północną 0:0.

Spotkanie rozegrane w Hamburgu nie przyniosło spodziewanych emocji i zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem mistrzów świata. Wynik w 13. minucie otworzył Thomas Mueller, który zakończył szybką akcję Niemców. Gol numer 35 napastnika Bayernu w kadrze Niemiec nie był ładniejszy od większości jego bramek. Piłka po strzale z okolicy 10. metra odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wpadła do siatki.

Wynik 1:0, który utrzymał się do przerwy, był dla bezbarwnych Czechów najniższym wymiarem kary. Tuż po wznowieniu gry gospodarze zdobyli drugą bramkę. Po podaniu Mesuta Oezila na strzał zza pola karnego zdecydował się Toni Kroos,  a po chwili Tomas Vaclik wyjął piłkę z siatki. Po zdobyciu drugiej bramki podopieczni Joachima Loewa kontrolowali sytuację na boisku. W 65. minucie wyprowadzili kolejny cios. Dośrodkowanie Jonasa Hectora z prawej strony wykorzystał Thomas Mueller, który zdobył swą drugą w tym meczu bramkę.

Niemcy - Czechy 3:0 (1:0)

Bramki: Thomas Mueller (13, 65), Toni Kroos (49).

Sędzia: Ovidiu Hategan (Rumunia).