Polska - Dania: Kolejna nerwówka! Poulsen zdobywcą kontaktowej bramki (WIDEO)

Yussuf Poulsen pojawił się na boisku tuż po przerwie i w kilka minut zrobił lepsze wrażenie niż Nicolai Jorgensen przez całą pierwszą połowę. Snajper RB Lipsk potrafił też wykorzystać dobre dogranie Petera Ankersena, zdobywająć kontaktową bramkę.

Polska prowadziła z Danią 3:0 i wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać kompletu punktów podopiecznym Adama Nawałki. Świetnie wyglądał Kamil Grosicki, skuteczny był Robert Lewandowski, a Duńczycy nie byli w stanie stworzyć żadnej klarownej sytuacji. Chwilę po tym, jak "Lewy" skompletował hat-tricka, samobójczego gola strzelił Kamil Glik, więc rywale szybko poczuli krew.

Od tego momentu Duńczycy poczynali sobie nieco śmielej, mieli przewagę w posiadaniu piłki. Widać było, że ustawienie z jednym środkowym napastnikiem trochę przeszkadza Polakom, którzy są przyzwyczajeni do Lewandowskiego i Arkadiusza Milika z przodu. Nasi rywale w końcu dopięli swego, zdobywając bramkę na 2:3. Świetną robotę na prawym skrzydle wykonał Peter Ankersen, który zanotował asystę przy trafieniu Yussufa Poulsena.

Gol Poulsena w załączonym materiale wideo.