El. MŚ 2018: Udany początek eliminacji ekipy Kasperczaka

Prowadzona przez Henryka Kasperczaka reprezentacja Tunezji wygrała z Gwineą 2:0 w pierwszym meczu ostatniej rundy afrykańskich eliminacji do mundialu. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, a w drugiej strzelali tylko gospodarze. Ponadto w grupie A poza wspomnianymi drużynami rywalizują Demokratyczna Republika Konga oraz Libia.

Piłkarze z Tunezji od drugiej rundy rozpoczęli eliminacje do mistrzostw świata 2018. W dwumeczu pokonali dwukrotnie Mauretanię 2:1. Gwinejczycy okazali się lepsi od Namibii strzelając im w dwumeczu trzy gole, a nie tracąc żadnego. Obie ekipy trafiły do grupy A, która wydaje się jedną z najłatwiejszych w tych kwalifikacjach. Podopieczni Kasperczaka uniknęli takich reprezentacji, jak Kamerun, Wybrzeże Kości Słoniowej, Egipt czy też Ghana.

W pierwszym spotkaniu tej grupy Demokratyczna Republika Konga rozbiła 4:0 Libię. Gospodarze wyraźnie przeważali w pierwszych 45 minutach gry, ale z ich dominacji nic nie wynikało. Dopiero w 76. minucie wynik otworzył Aymen Abdennour. Po chwili było już 2:0 po golu Ahmeda Akaichiego. Tunezyjczycy pewnie zwyciężyli i dobrze rozpoczęli kwalifikacje.

Tunezja - Gwinea 2:0 (0:0)

Bramki: Abdennour 76, Akaichi 80