El. MŚ 2018: Dwa gole Dżeko. Bośniacy zrewanżowali się Cypryjczykom

Reprezentacje Bośni i Hercegowina oraz Cypru to dobrzy znajomi z eliminacji do Euro 2016. Wówczas w Zenicy goście sprawili niespodziankę, wygrywając 2:1. Tym razem górą byli gospodarze, którzy triumfowali 2:0.

W przeciwieństwie do meczu z września 2014 roku, tym razem byliśmy świadkami spotkania toczonego do jednej bramki. Przewaga Bośniaków nie podlegała dyskusji. Pomimo tego obrona Cypryjczyków, którą kierował były piłkarz Legii Warszawa Dossa Junior, długo stawiała opór.

Na pierwszego gola trzeba było czekać do 70. minuty. Fatalny błąd popełnił lewy obrońca Nektarios Alexandrou, który będąc we własnym polu karnym zagrał piłkę wprost pod nogi Miralema Pjanicia. = Ten dostrzegł dobrze ustawionego Edina Dżeko i bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki! Jedenaście minut później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie. Asystę znów zaliczył Pjanić.

Napastnik AS Roma może się pochwalić znakomitym bilansem w kadrze. Był to jego 48. i 49. gol w 82. meczu w kadrze.

Bośnia i Hercegowina - Cypr 2:0 (0:0)

Bramki: Edin Dżeko 70, 81