Tiger Woods nie chce jeszcze wracać do golfa

Inne
Tiger Woods nie chce jeszcze wracać do golfa
fot. PAP/EPA

Słynny golfista Tiger Woods, który kilka dni temu zapowiadał powrót po 14-miesięcznej absencji, wycofał się z udziału w turnieju w Napa w Kalifornii. Nie weźmie też udziału w kolejnych zawodach w Turcji w listopadzie, w których anonsował swój występ.

"Po wielu przemyśleniach i szczerej rozmowie +z samym sobą+, uznałem, że nie jestem jeszcze gotowy, by wystartować w turnieju PGA Tour, jak również w Turcji. Czuję się dobrze, jestem mocny fizycznie, ale nie osiągnąłem takiego poziomu, z którego byłbym zadowolony" - napisał na swojej oficjalnej stronie internetowej Woods.

Amerykanin zamierza wziąć udział w turnieju na Bahamach (Hero World Challenge) na początku grudnia.

40-letni zawodnik w minionych 25 miesiącach przeszedł trzy operacje kręgosłupa, w tym ostatnią przed rokiem. Nie zagrał w żadnym z tegorocznych wielkoszlemowych turniejów PGA Championship. W lipcu były lider światowego rankingu nie był pewien, czy uda mu się jeszcze w tym roku wziąć udział w jakiś zawodach.

Golfista, który przez 683 tygodnie znajdował się na czele rankingu światowego, 14-krotny zwycięzca zawodów wielkiego szlema i 79-krotny triumfator innych turniejów, w poprzednim sezonie wystąpił w zaledwie 11 imprezach (ostatni raz 23 sierpnia 2015). Najlepszym wynikiem było 10. miejsce. Po raz ostatni w karierze triumfował w sierpniu 2013 r., w turnieju w Ohio.

Obecnie w rankingu światowym zajmuje odległe 767. miejsce. Liderem jest Australijczyk Jason Day.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze