PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Bowe nie wystąpi w Azji

Zimowe
PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Bowe nie wystąpi w Azji
fot. PAP

Była mistrzyni świata na 1000 i 1500 m Amerykanka Brittany Bowe nie wystąpi w listopadowych zawodach Pucharu Świata w chińskim Harbinie i japońskim Nagano. Latem doznała wstrząśnienia mózgu, miała przerwę w treningach i nie wróciła dotychczas do najwyższej formy.

Jak wyjaśnił trener reprezentacji USA Matt Kooreman, Bowe nie będzie rywalizowała w ten weekend w wewnętrznych kwalifikacjach w Milwaukee, które wyłonią skład na azjatycką część PŚ.

 

W lipcu na jednym z treningów Bowe zderzyła się z inną osobą z kadry, w wyniku czego doznała wstrząśnienia mózgu. Musiała sobie zrobić przerwę w przygotowaniach. Nie jest w najwyższej dyspozycji, dlatego zabraknie jej w zawodach Pucharu Świata w Harbinie (11-13 listopada) i Nagano (18-20.11).

 

Prawdopodobnie wróci do międzynarodowej rywalizacji podczas grudniowej rywalizacji o PŚ w Astanie i Heerenveen, a możliwe, że dopiero w 2017 roku.

 

28-letnia Bowe jest rekordzistką globu na dystansie 1000 metrów - 1.12,18. Podczas lutowych mistrzostw świata w rosyjskiej Kołomnie zdobyła srebrny medal na 500 m i brązowe na 1000 m i 1500 m.

 

W sezonie 2015/16 zwyciężyła w punktacji PŚ na 1000 m i 1500 m oraz w klasyfikacji generalnej.

 

Reprezentanci Polski mają zaplanowane swoje kwalifikacje do PŚ w terminie 21-22 października w niemieckim Inzell.

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie