Orlen Liga: Zwycięska inauguracja w Dąbrowie Górniczej

W spotkaniu pierwszej kolejki Orlen Ligi siatkarki Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wygrały z Developres SkyRes Rzeszów 3:0. Spotkanie miało interesujący przebieg, w każdym z trzech setów kibice obejrzeli wyrównaną walkę.

W poprzednim sezonie nietrudno byłoby wskazać faworyta starcia pomiędzy zespołami z Dąbrowy Górniczej i Rzeszowa. Siatkarki MKS dwukrotnie wygrały po 3:1, zajęły ostatecznie czwarte miejsce na koniec sezonu, a ekipa Developres SkyRes uplasowała się na jedenastej, czyli przedostatniej pozycji. Drużyna z Podkarpacia przed obecnymi rozgrywkami wzmocniła skład i chce ugrać w obecnym sezonie znacznie więcej, niż w poprzednim.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodyń 3:0, ale w każdej z odsłon obie ekipy toczyły wyrównaną walkę. W secie pierwszym wynik długo oscylował wokół remisu (4:4, 11:11). Później przewagę uzyskały gospodynie (17:13), ale rzeszowianki nawiązały jeszcze walkę, wygrywając trzy akcje z rzędu. Obie ekipy punktowały seriami, a kolejną serią tym razem pięciu wygranych akcji, popisały się siatkarki Tauron MKS. Zwieńczyły ją dwa asy serwisowe Kamili Ganszczyk (20:16). Siatkarki z Rzeszowa nie były już w stanie odrobić strat i set zakończył się zwycięstwem gospodyń 25:21.

Ekipa z Podkarpacia dobrze rozpoczęła drugą partię (0:3), a dwoma asami serwisowymi popisała się Ewa Śliwińska. Gospodynie szybko się jednak ocknęły i na asy rywalek dwoma asami odpowiedziała Yael Castiglione. Jeszcze w środkowej części seta przyjezdne utrzymywały kontakt punktowy z ekipą z Dąbrowy Górniczej (13:12), później - znów dzięki dobrym zagrywkom - siatkarki Juana Manuela Serramalerii odskoczyły rywalkom (18:13) i utrzymały przewagę w końcówce, znów wygrywając 25:21.

Najwięcej emocji przyniosła trzecia partia, w której siatkarki z Rzeszowa ambitnie dążyły do przedłużenia tej konfrontacji i były bliskie powodzenia. W środkowej części seta osiągnęły kilkupunktową przewagę (11:15), i choć  rywalki zdołały dogonić wynik (16:16), to ekipa z Podkarpacia wywalczyła piłkę setową przy stanie 21:24, po skutecznym bloku. Błędy w ataku w ekipie przyjezdnych i dwa skuteczne ataki Heleny Horki pozwoliły gospodyniom odrobić straty i wygrać rywalizację na przewagi. MVP: Yael Castiglione.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:21, 25:21, 26:24)

Tauron MKS: Yael Castiglione, Kamila Ganszczyk, Regan Hood Scott, Helena Horka, Tamara Kaliszuk, Dominika Sobolska - Izabela Lemańczyk (libero) - Eleonora Dziękiewicz, Daria Paszek

Developres SkyRes: Magdalena Hawryła, Adela Helic, Anna Kaczmar, Klaudia Kaczorowska, Kremena Kamenova, Katarzyna Mróz - Lucyna Borek (libero) - Patrycja Flakus, Karolina Szczygieł, Ewa Śliwińska, Katarzyna Żabińska.

Pozostałe wyniki meczów I kolejki:

2016-10-15: Chemik Police - PTPS Piła 3:0 (25:12, 25:19, 25:21)
2016-10-15: Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna - Pałac Bydgoszcz 3:1 (26:24, 25:21, 23:25, 31:29)
2016-10-15: BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Atom Trefl Sopot 3:1 (19:25, 25:22, 25:18, 26:24)
2016-10-16: Impel Wrocław - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:14, 25:22, 25:17)
2016-10-16: Giacomini Budowlani Toruń - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:18, 25:21, 25:15)