Gavin nie zmieścił się w limicie. Pas WBC stawką tylko dla Eggingtona

Sporty walki
Gavin nie zmieścił się w limicie. Pas WBC stawką tylko dla Eggingtona
fot. youtube.com

Frankie Gavin (23-2, 14 KO) nie zmieścił się w limicie kategorii półśredniej, więc sobotnie starcie będzie dla niego tylko szansą na poprawienie rekordu. Jego rywal Sam Eggington (18-3, 10 KO) osiągnął wymaganą wagę, więc w razie zwycięstwa sięgnie po pas WBC International. Transmisja gali w sobotę od 21.00 w Polsacie Sport Fight.

Limit kategorii półśredniej wynosi 66,678 kg, a Gavin wniósł na wagę ponad 67,6 kilograma, podczas gdy Eggington osiągnął około 66,2 kg. Wydawało się nawet, że walka może zostać odwołana, bo Gavin pisał o tym na Twitterze, lecz po jakimś czasie sprostował swoje informacje. Gala w Birmingham nie straciła więc tego ciekawego pojedynku, którego stawką miał być pas WBC International. I ciągle będzie, lecz tylko dla tego drugiego.

Gavin próbował się jeszcze tłumaczyć, sugerując, że bez większych problemów zrzuciłby kilogramy do wymaganego limitu, lecz nie dostał takiego pozwolenia, gdyż na 28 godzin wrześniej miał do zbicia za dużo. - Wielu zawodników zrzuca więcej. Jest, jak jest, walka się odbędzie - powiedział.

Transmisja gali w Birmingham w sobotę od 21.00 w Polsacie Sport Fight.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie