GKS Katowice – Górnik Zabrze: Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
GKS Katowice – Górnik Zabrze: Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyyfrasport

Derby Śląska pomiędzy GKS-em Katowice a Górnikiem Zabrze zakończą 14. kolejkę zmagań w 1 lidze. Zarówno jedni, jak i drudzy notują ostatnio świetne wyniki, więc na brak emocji zapewne nie będzie można narzekać. Transmisja meczu GKS Katowice – Górnik Zabrze w Polsacie Sport.

Mimo, że mecze GieKSy z Zabrzem nie są Wielkimi Derbami Śląska, to historia starć obu ekip sięga wielu lat wstecz. Jednym z najbardziej wspomnianych pojedynków był finał Pucharu Polski w 1986 roku. Wtedy niespodziewanie, 4:1 wygrali katowiczanie. Obecnie o takich sukcesach zarówno jedni, jak i drudzy mogą tylko pomarzyć.

 

Zabrzanie nie przegrali w lidze od siedmiu spotkań i po fatalnym początku sezonu zaczynają gonić czołówkę. Mimo aż dziesięciu punktów straty do prowadzącego Zagłębia Sosnowiec podopieczni Marcina Brosza dalej są jednym z faworytów do awansu do Ekstraklasy.

 

To będzie dopiero trzecie starcie obu drużyn na tym poziomie rozgrywkowym. Ostatnie w sezonie 2009/2010 zakończyło się bezbramkowym remisem. Katowiczanie to rewelacja sezonu. W dwunastu starciach polegli zaledwie raz i przed tą kolejką zajmowali pozycję wicelidera. Aby utrzymać jedno oczko straty do lidera GieKSa musi niedzielne spotkanie wygrać.

 

Transmisja meczu GKS Katowice – Górnik Zabrze od godziny 17:30 w Polsacie Sport. Komentują Marcin Feddek i Andrzej Iwan

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie