Kolejny triumf Marcina Dzieńskiego

Marcin Dzieński (AZS PWSZ Tarnów) zdobył Puchar Świata we wspinaczce sportowej na czas. W gronie kobiet trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła jego klubowa koleżanka Klaudia Buczek dzięki zwycięstwu w ostatnich zawodach sezonu w chińskim mieście Xiamen.

23-letni Dzieński, który miesiąc temu jako pierwszy Polak wywalczył tytuł mistrza świata na 15-metrowej ścianie, tym razem uplasował się na 13. pozycji. Triumfował Rosjanin Stanisław Kokorin.

Tegoroczny sezon był najlepszym dla biało-czerwonych. W rankingu zespołowym Polska uplasowała się na drugiej pozycji za Rosją.

W sierpniu Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował o włączeniu wspinaczki sportowej do programu igrzysk w Tokio w 2020 roku.