Szalony mecz w Kielcach! Legia wróciła z zaświatów

W Kielcach doszło do iście szalonego meczu. Kibice obejrzeli aż sześć bramek i dwie czerwone kartki. Legia Warszawa choć przegrywała z miejscową Koroną już 0:2 zdołała odrobić straty i wygrać 4:2.

Korona przystąpiła do tego spotkania z nowym trenerem. Po dotkliwej porażce z Ruchem Chorzów zwolniony został Tomasz Wilman. Tymczasowo drużynę objął jego dotychczasowy asystent Sławomir Grzesik. - Ciężko mówić o nowym pomyśle na Legię, jak jest tak dużo zmian, razem ze zmianą trenera. Każdy musi oddać serce. Ci sami ludzie nie tak dawno wygrali z Lechem. Widać, że są w stanie, tylko problem leży w głowach – powiedział przed meczem.

Szybko przekonaliśmy się, że słowa trenera nie były rzucone na wiatr. Rzeczywiście dotarł do głów zawodników i Korona już po 13 minutach prowadziła z mistrzem Polski 2:0! Dwa szybkie ciosy wyprowadzili kolejno Miguel Palanca i Rafał Grzelak. Legię było jeszcze przed przerwą stać na bramkę kontaktową. Precyzyjnym uderzeniem popisał się Guilherme.

W drugiej części meczu goście podrażnieni słabą dyspozycją rzucili się do ataku. Pomógł im w tym Palanca, który w 49. minucie otrzymał druga żółtą kartkę. Chwilę później wyrównał Namanja Nikolić, a następnie na prowadzenie Legię wyprowadził… Bartosz Rymaniak, stoper gospodarzy. Siły wyrównały się na dwadzieścia minut przed końcem, kiedy Michał Pazdan otrzymał drugi żółty kartonik. Nie był to najlepszy występ po miesięcznej przerwie. Korona nie potrafiła jednak tego wykorzystać,  a na domiar złego straciła czwartą bramkę. Jej autorem był Aleksandar Prijović.

Zwycięstwo pozwoliło ekipie Jacka Magiery awansować na piątą pozycję. Na dnie tabeli pozostanie Korona, która poniosła szóstą porażkę z rzędu.

Korona Kielce - Legia Warszawa 2:4 (2:1)

Bramki: 1:0 Miguel Palanca (8-karny), 2:0 Rafał Grzelak (12), 2:1 Guilherme (29), 2:2 Nemanja Nikolic (58), 2:3 Bartosz Rymaniak (61-samobójcza), 2:4 Aleksandar Prijovic (83).

Żółta kartka - Korona Kielce: Radek Dejmek, Miguel Palanca, Marcin Cebula, Ken Kallaste. Legia Warszawa: Michał Pazdan. Czerwona kartka za drugą żółtą - Korona Kielce: Miguel Palanca (49).Legia Warszawa: Michał Pazdan (70).

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski – Vladislavs Gabovs, Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Ken Kallaste – Jacek Kiełb (62. Daniel Abalo), Rafał Grzelak, Vanja Markovic (80. Marcin Cebula), Mateusz Możdżeń – Miguel Palanca – Michał Przybyła (73. Jakub Kotarzewski)

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz – Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Michał Pazdan, Guilherme – Thibault Moulin, Tomasz Jodłowiec (55. Aleksandar Prijovic), Odjidja Ofoe – Kasper Hamalainen (46. Michał Kucharczyk), Miroslav Radovic, Nemanja Nikolic (73. Jakub Czerwiński).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów: 8 477.